WhatsApp iOS'tan Android'e Sohbet Geçmişi Aktarım Aracı Samsung Cihazlarına Sunuldu

WhatsApp iOS'tan Android'e Sohbet Geçmişi Aktarım Aracı Samsung Cihazlarına Sunuldu
WhatsApp, Samsung Galaxy akıllı telefonlardan başlayarak kullanıcıların sohbet geçmişlerini iOS ve Android cihazlar arasında aktarabileceklerini duyurdu....

WhatsApp, Samsung Galaxy akıllı telefonlardan başlayarak kullanıcıların sohbet geçmişlerini iOS ve Android cihazlar arasında aktarabileceklerini duyurdu. Bu özellik bazı kullanıcılar için WhatsApp Beta'da zaten mevcutken, aktarım seçeneği artık herkesin kullanımına sunuldu.

WhatsApp dünya çapında en popüler mesajlaşma uygulamalarından biridir ve Brezilya ve Hindistan gibi ülkelerde en çok kullanılanıdır. Ne yazık ki, Facebook'a ait olan uygulama, farklı işletim sistemlerine dayanıyorsa sohbetleri bir cihazdan diğerine aktarmanın bir yolunu hiçbir zaman sunmadı.

Bu, bazı kişilerin konuşmalarını kolayca aktaramadıkları için bir platformdan diğerine geçmelerini kesinlikle zorlaştırıyor. WhatsApp şimdi bu sorunu çözmeye çalışıyor ancak işler sandığınız kadar kolay değil.

Akılda tutulması gereken ilk şey, işlemin yalnızca iPhone'dan Android'e çalıştığıdır, tersi değil. Şu anda yeni seçenekle yalnızca Galaxy akıllı telefonlar uyumlu olduğundan, Android telefonunuz olsa bile konuşmalarınızı Samsung olmayan telefonlara aktaramayacaksınız.

Bu aktarım yöntemiyle ilgili bir diğer detay ise Lightning to USB-C kablosu gerektirmesidir. WhatsApp yedeklemenizi iOS ve Android arasında kablosuz olarak aktarmanın bir yolu yoktur.

WhatsApp sohbetleri iPhone'dan Galaxy telefona nasıl aktarılır

WhatsApp'a göre, iPhone yedeklemenizi başarıyla Android'e aktarabilmeniz için ihtiyacınız olan birkaç şey var. Bunlar:

  • Yeni cihazınızda yüklü Samsung SmartSwitch uygulaması sürüm 3.7.22.1 veya üzeri
  • Eski cihazınızda WhatsApp iOS sürüm 2.21.160.17 veya üzeri
  • Yeni cihazınızda WhatsApp Android sürüm 2.21.16.20 veya üzeri
  • USB-C - Yıldırım kablosu (veya eşdeğer adaptörler)
  • Yeni cihazda eski cihazla aynı telefon numarasını kullanın.
  • Yeni Android cihazınız fabrikada yeni olmalı veya fabrika ayarlarına sıfırlanmalıdır.

Öncelikle, Lightning - USB-C kablosunu kullanarak iPhone'unuzu Galaxy telefonunuza bağlamanız gerekir. Ardından Samsung Smart Switch'te gösterilen adımları izleyin ve istendiğinde iPhone'unuzla QR Kodunu tarayın.

İPhone'unuzda “Başlat” a dokunun ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. Kurulumu tamamlamak için Galaxy telefonunuzdaki adımları izleyin ve ardından WhatsApp'ı açın. iPhone'unuzda kullandığınız telefon numarasıyla oturum açın ve "İçe Aktar"a dokunun.

WhatsApp'a göre, süreç yakında daha fazla Android akıllı telefona genişletilmelidir. Şirket ayrıca gelecekte konuşmaları Android'den iPhone'a taşımayı mümkün kılacak kendi uçtan uca şifreli bulut yedekleme çözümü üzerinde çalışıyor.

Son Haberler