Whatsapp iPad ile Çoklu Cihaza İzin Verecek! Apple'dan Müjdeli Haber Geldi

Whatsapp iPad ile Çoklu Cihaza İzin Verecek! Apple'dan Müjdeli Haber Geldi
iPad, pek çok özellikle donatılmış olsa da Whatsapp kullanma konusunda geri planda kalıyordu. Whatsapp'ın da son zamanlarda kullanıcı odaklı yaptığı...

iPad, pek çok özellikle donatılmış olsa da Whatsapp kullanma konusunda geri planda kalıyordu. Whatsapp'ın da son zamanlarda kullanıcı odaklı yaptığı bazı güncellemeler dikkat çekmişti. Tabletlerde Whatsapp kullanımı artık bambaşka bir boyuta taşınıyor. iPad'iniz veya Android tabanlı tabletiniz ile rahatlıkla Whatsapp'a girebileceksiniz. Peki bu nasıl olacak? Her şey, Whatsapp'ın birden fazla cihaz ile tek bir hesaba giriş yapılmasına izin vermesi ile başladı. Artık Whatsapp çok daha fazla kullanışlı ve kullanıcılara hizmet sunan bir uygulama haline geldi. Peki iPad üzerinden uygulamaya ne zaman girebileceğiz?

Apple Whatsapp Müjdesini Verdi!

Apple, Whatsapp'ın çoklu cihazlar olarak kullanılabileceğinin müjdesini verdi. Bu haber sonrası gözler Whatsapp'a çevrildi. iPad cihazlar için güncelleme hala devam etmekte. Çeşitli geliştirmeler tamamlandıktan sonra herkes tarafından kullanılabilir hale gelecek. Ancak isterseniz beta sürümünü de kullanabilirsiniz.

Özellik Henüz Geliştiriliyor

Özelliğin geliştirilmesinden sonra güncelleme yayınlanacak. iPad üzerinden Whatsapp'a girmek ve beta sürümünü denemek sizin elinizde. Fakat betayı denemek yerine güncelleme tam anlamıyla tamamlandığında kullanmak çok daha doğru olacaktır. Şimdilik çeşitli geliştirmeler yapılıyor ve bu geliştirmeler tamamlanarak bir sonraki aşamaya geçiliyor. Whatsapp'ın sergilediği performans kullanıcılar tarafından takdir edilmekte. Çünkü Şubat ayından bu yana pek çok kullanıcısını kaybeden şirketin artık kullanıcı odaklı geliştirmeler yapması hiç beklenmiyordu. Şirket geri adım attı ve kaybettiği kullanıcıları da geri kazanma telaşına düştü. Bu hamlesiyle de kazanmışa benziyor. Çünkü çeşitli verilere baktığımızda Whatsapp'ın kullanıcı sayısı gittikçe artmakta. İvmenin de arttığı ve uygulamaya olan ilginin üst seviyeleri çıktığı görüldü.

Çoklu Cihaz Özelliği Android Tablette de Olacak!

Çoklu cihaz özelliğinden yararlanabilecek olan tek tablet türü iOS değil. Bu nedenle endişelenmenize gerek yok. Android tabletiniz var ise gönül rahatlığıyla tabletinizi Whatsapp'a bağlayabileceksiniz. Hem kendi telefonunuzdan hem de kendi tabletinizden mesaj ekranınızı takip etmek mümkün olacak. Önceleri böyle bir şeyin olması söz konusu bile değildi. Çünkü Whatsapp yalnızca bir cihaza izin veriyordu. Bilgisayar üzerinden Web Whatsapp kullanabiliyordunuz fakat uygulama bakımından yalnızca tek bir cihaz mümkündü. Yaptığı bu yenilikle çok daha etkili ve faydalı bir hamlede bulunduğu kesinleşti.

Whatsapp Beta'yı İndirebilirsiniz

Güncellemeyi beklemek istemiyorsanız Whatsapp Beta'yı indirerek iOS üzerinden ilk çoklu cihaz deneyiminizi yaşayabilirsiniz. iPad üzerinden sunulan bu fırsatı deneyimleyebilirsiniz. Elbette bizce güncellemeyi beklemek çok daha iyi olacaktır. Yine de tercihinize göre istediğiniz gibi hareket edebilirsiniz.

Son Haberler