WhatsApp, Kaybolan Mesajlar İçin 90 Günlük Seçeneği Test Ediyor

WhatsApp, Kaybolan Mesajlar İçin 90 Günlük Seçeneği Test Ediyor
WhatsApp'ın, Kaybolan Mesajlar özelliği için, kullanıcıların belirli bir sohbette 90 gün sonra otomatik silme mesajı oluşturmasına olanak tanıyan yeni...

WhatsApp'ın, Kaybolan Mesajlar özelliği için, kullanıcıların belirli bir sohbette 90 gün sonra otomatik silme mesajı oluşturmasına olanak tanıyan yeni bir seçeneği test ettiği tespit edildi. Şu anda test aşamasında olduğu bildirilen 24 saat sonra mesajları otomatik olarak ortadan kaldırma seçeneğiyle birlikte gelebilir. WhatsApp ilk olarak geçen yıl Kasım ayında Kaybolan Mesajlar özelliğini tanıttı, ancak şimdiye kadar kullanıcıların yeni mesajları yalnızca yedi gün sonra yok etmelerine izin verdi.

WhatsApp özellikleri izleyici WABetaInfo tarafından hazırlanan bir rapora göre, WhatsApp for Android beta sürüm 2.21.17.16, 90 gün sonra mesajların kaybolması seçeneği için referanslar taşıyor. WABetaInfo tarafından, 90 gün seçeneğinin, mesajların yedi gün sonra otomatik olarak silinmesine yönelik mevcut seçeneğin yanında geleceğini öne süren bir ekran görüntüsü de paylaşıldı.

WhatsApp ayrıca son birkaç aydır Android, iOS ve Web kullanıcıları için test ettiği bildirilen 24 saat seçeneğini yerinde tutmuş görünüyor.

Yeni kaybolan mesajlar seçeneğinin şu anda geliştirme aşamasında olması bekleniyor ve henüz beta test kullanıcıları için bile mevcut değil. Bununla birlikte, gelecekteki bir genel sürümün parçası olması muhtemeldir.

Kaybolan Mesajlar özelliğinin belirli bir süre sonra mesajların içeriğini otomatik olarak silmeye yönelik olmasına rağmen, alıcıların mesajı bir sohbete ileterek saklayabileceğini unutmamak önemlidir.

Kaybolmak üzere ayarlanan mesajlar, kaybolmadan önce de kopyalanabilir. Benzer şekilde, bir kullanıcı, kaybolmadan önce içeriğini kaydetmek için kaybolan mesajın ekran görüntüsünü alabilir. WhatsApp ayrıca, özelliği “güvenilir kişilerle” iletişim kuran kullanıcılar için özel olarak yaptığını söylüyor.

Geçen yıl Kaybolan Mesajlar özelliğini duyururken, WhatsApp varsayılan yedi günlük zaman diliminden genişlemeye işaret etti. Şirket, "7 günle başlıyoruz çünkü konuşmaların kalıcı olmadığı ve pratik kalırken ne hakkında konuştuğunuzu unutmamanız için gönül rahatlığı sunduğunu düşünüyoruz" dedi.

Bu ayın başlarında WhatsApp, alıcılar tarafından görüntülendikten sonra fotoğrafları ve videoları ortadan kaldırmak için bir Kez Görüntüleme özelliği getirdi. Facebook'a ait anlık mesajlaşma uygulaması da kısa süre önce iOS ve Android cihazlar arasında sohbet geçmişini aktarmanın beklenen özelliğini duyurdu. Ancak şu anda iPhone ve Samsung cihazları arasında geçiş yapan kullanıcılarla sınırlıdır.

Son Haberler