WhatsApp, Kaydedilen Bir Sesli Mesajı Duraklatmasına Olanak Tanıyan Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor

WhatsApp, Kaydedilen Bir Sesli Mesajı Duraklatmasına Olanak Tanıyan Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor
WhatsApp güncellemeye devam ediyor. Yeni eklenen özellikler birlikte WhatsApp'ın yakın zamanda test ettiği en kullanışlı özelliklerden biridir. WhatsApp...

WhatsApp güncellemeye devam ediyor. Yeni eklenen özellikler birlikte WhatsApp'ın yakın zamanda test ettiği en kullanışlı özelliklerden biridir. WhatsApp kısa mesaj odaklı bir platform olsa da, sesli mesajların yardımcı veya körelmiş bir özellik olarak düşünülemeyecek kadar önemli bir rolü vardır. Çok az insan, özellikle uzun mesajları yazma sürecinden geçmek ister. FaceTime'ın nispeten yeni başarısı, yargılanacak herhangi bir işaret ise, kendilerine sunulan diğer seçenekleri kullanacaklardır. Sesli mesajlar da genellikle daha kolaydır, özellikle de birileri araç kullanırken veya elleri başka bir şekilde meşgulken önemli bilgiler aldığında.

WhatsApp'ın geliştiricileri, sesli mesajların ne kadar popüler olduğu konusunda bir fikre sahip olmalı, çünkü bu, onlara gördüğümüz ikinci son güncelleme. İlki, kendilerine bağlı bir hız sayacına sahip sesli mesajlar şeklinde geldi. Bu, kullanıcıların bunları normal hızda, normal hızın 1,5 katı ve normal hızın iki katı hızda dinlemelerini sağlar. Bu şekilde, önemli bölümlere ulaşmak için çok uzun sesli mesajlar gözden geçirilebilir ve bu gözden geçirme çok kolay yönetilebilir hızlarda yapılabilir. 2 dakikalık bir sesli notu dinlemek o kadar zahmetli ki bu yazar onun yerine bir metni tercih edecek.

Bir başka yeni ekleme, küresel sesli mesaj arayüzüdür. Artık, bir sohbetin kullanımları olsa bile, sesli mesaj kişinin ekranının üst kısmında çalmaya devam edecek ve buna göre kişinin kaprislerine göre duraklatılıp tekrar oynatılabilecek. Bu iki özellik belki de en ayrıntılı eklemeler değildir, ancak platform için genel olarak çok önemli bir araca çok fazla ağırlık verilmesine yardımcı olurlar. Sisteme yapılan bu son ekleme gibi.

Önceden, kullanıcıların bir ses kaydını geçici olarak durdurma yolu yoktu. Sesli mesaj gönderiyorlarsa ve bir hata yaptılarsa, mevcut tek seçenek ya askere gitmek ya da her şeyi silmekti; Eldeki sesli mesaj uzadıkça daha da çileden çıkaran bir karar. Ancak artık bir çözüm var. Sesli mesajlar, kayıt sırasında görülen yeni bir durdurma düğmesi eklenerek duraklatılabilir ve daha sonra kullanıcının isteği üzerine tekrar devam ettirilebilir. Son olarak, çevredeki arkadaşlardan veya aileden sesin aniden alınması konusunda endişelenmenize gerek yok. Kaydı duraklatın ve daha iyi bir yer arayın.

Son Haberler