Whatsapp Mesajları Yanlışlıkla Silindiyse Ne Yapılmalı?

Whatsapp Mesajları Yanlışlıkla Silindiyse Ne Yapılmalı?
Whatsapp mesajları, kimi zaman çok lazım olabiliyor .Bu mesajları kaybetmemek için ise silmemeliyiz. Ancak ani alınan kararlar veya yanlışlıkla yapılan...

Whatsapp mesajları, kimi zaman çok lazım olabiliyor .Bu mesajları kaybetmemek için ise silmemeliyiz. Ancak ani alınan kararlar veya yanlışlıkla yapılan hamleler yüzünden mesajlar silinebilmektedir. Neyse ki bunun önüne geçebilmek ve silinen mesajları geri yüklemek mümkündür. Peki Whatsapp'a silinen mesajlar nasıl geri yüklenir? Mesajlara tekrar ulaşmak için yapılması gerekenleri aktaracağız. Özellikle de iOs ve Android'de yapacağınız işlemler biraz değişkenlik gösterebilmektedir. Uygulamada biriken mesajlarınıza tekrar kavuşmanız mümkün. Her gün yapılan yedekleme güncellemeleriyle bunu sağlayacaksınız. Whatsapp'ın sunduğu bu özellik, size eski mesajlarınızı geri getirecek.

Whatsapp Android'de Mesajları Geri Yükleme

Mesajları geri yüklemek için öncelikle Whatsapp uygulamasını siliyoruz. Daha sonra Google PlayStore'ye giriyoruz ve uygulamayı tekrar yüklüyoruz. Whatsapp'ı yükledikten sonra numara ile onay yapmamız gerekecek. Size yedeklenmiş mesajların tekrar geri yüklenip yüklenmemesi gerektiğini soracak. Buna onay vererek en son yedeklenme yapılan dosyayı seçmelisiniz. Google Drive aracılığıyla mesajlarınız geri yüklenecektir. Ancak burada unutmamanız gereken bir nokta var. Whatsapp için kullanmış olduğunuz Gmaili burada da kullanmalısınız. Whatsapp'ı indirirken Android'e kayıtlı olan gmailinize dikkat edin. Pek çoğunuzda bu ayarlar değiştirilmemiştir. Ancak çeşitli şekillerde varsayılan gmailinizi değiştirerek geri yüklediyseniz yedeklediğiniz konuşmaların listesi gözükmez.

iOS Whatsapp Mesajlarını Yüklemek

iOS'ta Whatsapp mesajlarını geri yüklemek oldukça kolaydır. Burada da yedeklenen mesajlardan yararlanacağız. Öncelikle uygulamayı siliyoruz. Daha sonra AppStore'ye girerek uygulamayı geri yüklüyoruz. Yükleme işleminden sonra telefonunuzu onaylamalısınız. Size mesaj yedeklerinizin yüklenmesiyle ilgili bir soru sorulacak. Buradan mesaj yedeğini yüklemek için gerekli seçeneklere basmalısınız. En sonunda ise mesaj yedekleriniz hızlı bir şekilde yüklenecektir. Çeşitli medyaların da yükleneceğini unutmayın. Böylelikle yanlışlıkla yapacağınız silme işlemleri size aylar hatta yıllarca sakladığınız mesajları geri getirecektir. Pek çok kullanıcı bu özelliğin farkında değil. Ancak gece saatlerinde Whatsapp düzenli olarak yedekleme güncellemesi yapıyor. Bunu yapmasındaki neden ise cihaz değiştirdiğinizde veya mesajları sildiğinizde tekrar yükleyebilmeniz için.

Depolama Alanınıza Dikkat!

Eğer telefonunuzun depolama alanı fazlasıyla azaldıysa bu durumda yapmanız gereken şey depolama alanını boşaltmak olacaktır. Aksi halde Whatsapp'tan mesaj alamayabilir ve haliyle mesaj yedeklemesi yapamayabilirsiniz. Bu sorunu çözmek için telefonunuzda bulunan çeşitli gereksiz uygulamalar, fotoğraf ve videoları silebilirsiniz. Ayrıca ayarlar bölümünden uygulamalara giriş yaparak uygulama önbelleklerini veya verilerini temizlemeniz mümkündür. Hafıza boyutunuz ciddi oranda artacaktır. Bu yöntemi deneyen kişiler telefonlarının hafızalarını boşaltmayı başarıyor. Depolama alanı düşük olan telefon sahipleri, telefondan tam anlamıyla faydalanamamaktadır. Cihazın hızını dahi etkiler ve yeni bir uygulama indiremezsiniz. Bu nedenle düzenli olarak cihazınızın hafızasına göz atın ve boş alanın ne kadar olduğuna dikkat edin.

Son Haberler