WhatsApp, Messenger Room Kısayolunu Kaldırmayı Planlıyor

WhatsApp, Messenger Room Kısayolunu Kaldırmayı Planlıyor
Facebook'un sahibi olduğu WhatsApp, kullanıcılarının ne istediğine veya sahip olmaktan hoşlanabileceklerine göre zaman zaman yeni güncellemeler getirmeye...

Facebook'un sahibi olduğu WhatsApp, kullanıcılarının ne istediğine veya sahip olmaktan hoşlanabileceklerine göre zaman zaman yeni güncellemeler getirmeye devam eden uygulamalardan biridir. Belirli bir özellik başarılı bir yanıt almazsa, geliştiriciler onu kaldırır ve onu değiştirebilir veya başka bir kullanıcı dostu özellikle değiştirebilir.

Son zamanlarda, WAbetainfo, WhatsApp'ın uygulamasında 2 değişiklik getireceğini tespit etti. Geliştiricilerin getirdiği ilk değişiklik, belgeler, kamera, galeri vb. dahil olmak üzere diğer seçeneklerle birlikte bulunan Messenger Room kısayolunun kaldırılmasıdır. Kaldırılan seçenek, kullanıcıları bir Facebook Messenger Odası aracılığıyla 50 katılımcıyı birbirine bağlayabilen bir Facebook Messenger Room oluşturmaya yönlendirecektir.

Ne yazık ki bu özellik, piyasaya sürülürken şirketin umduğu yanıtı alamadı. Özellik ilk önce kapsamlı bir şekilde geliştirildi ve başarılı olmadığını öğrendikten sonra geliştiriciler onu kaldırmaya karar verdi. Ancak, bu seçeneğin değişiklikler yapıldıktan sonra tekrar geri gelip gelmeyeceğini veya başka bir özellikle değiştirilip değiştirilmeyeceği henüz belli değil.

Bu seçenek kaldırılırken WhatsApp, grup yöneticilerinin grup simgesini bir düzenleyici aracılığıyla güncelleyerek gruplarını değiştirmelerine olanak sağlayacak küçük bir özellik sunmayı planlıyor. Kullanıcılar bir emoji seçerken veya grubun simgesi olarak bir çıkartma kullanırken arka plan rengini seçebilecekler. Bununla birlikte, özellik başlangıçta yalnızca iOS kullanıcıları için piyasaya sürüldü ve bir kullanıcının telefonunda etkinleştirilip etkinleştirilmediğini kontrol etmek için, yalnızca Açık Grup bilgilerine gidip grup simgesini seçmek için mevcut kamera seçeneğini seçebilirler. Emoji ve Sticker gibi başka bir seçenek mevcutsa, bu özellik etkinleştirildiği anlamına gelir.

Şu anda bu seçenek yalnızca iOS beta kullanıcıları için mevcut ve özelliğin önümüzdeki haftalarda Android cihazlarda kullanıma sunulması beklenebilir. Bu nedenle, Emoji ve Çıkartma seçeneği kullanılamıyorsa, yeni güncelleme yayınlandığında etkinleştirilebilir.

Son Haberler