WhatsApp, Ödeme Yöntemi Novi Entegrasyonunu Test Ediyor

WhatsApp, Ödeme Yöntemi Novi Entegrasyonunu Test Ediyor
Şu anda WhatsApp, Brezilya ve Hindistan'da kişiden kişiye ödemeleri desteklemektedir, ancak bu, XDA-Developers tarafından gerçekleştirilen mesajlaşma uygulamasının...

Şu anda WhatsApp, Brezilya ve Hindistan'da kişiden kişiye ödemeleri desteklemektedir, ancak bu, XDA-Developers tarafından gerçekleştirilen mesajlaşma uygulamasının en son APK yıkımına göre değişebilir.

Geçen ay, XDA-Developers, WhatsApp beta'nın önceki bir sürümünde, uygulamayı kullanarak para göndermek için belge doğrulaması gerektirmeye başlayacağını öneren bir kod buldu. Uygulamanın daha yeni bir sürümünün en son yayınlanan incelemesinde, doğrulamanın Meta'nın (eski adıyla Facebook) Novi cüzdan uygulamasıyla yeni bir entegrasyonla ilgili olduğu görülüyor.

Bulunan kod dizileri, doğrulama süreci etrafında toplanmıştır ve hepsi "novi" ile etiketlenmiştir. Bu kod, WhatsApp'ın mesajlaşma uygulaması içinde Novi entegrasyonunu test etme sürecinde olduğunu kanıtlayan aşağıdaki ekran görüntüsünü yayınlayan WABetaInfo tarafından önceki bir raporla uyumludur.

Novi şu anda indirilebilir ve ABD ve Guatemala'daki kullanıcılar için devam eden bir pilot program var. Novi, kullanıcıların ABD doları tarafından desteklenen dijital bir para olan Pax Dollar'ı kullanarak sınırlar arasında hiçbir ücret ödemeden para gönderip almalarına olanak tanır. Novi'nin ödeme sistemini güvenli ve şifreli hale getirme niyetinde olduğu belirtiliyor - muhtemelen kullanıcılarının ödeme sistemini kullanmadan önce kimliklerini doğrulamasını istemesinin nedeni bu.

Bu doğrulama gereksinimi, yalnızca WhatsApp'ın Novi'yi ödemeler için kullanmayı planladığı bölgelerle sınırlı olacaktır. Bu arada, WhatsApp Hindistan ödemeler için UPI kullanıyor, bu nedenle Hintli kullanıcıların para göndermeye veya almaya devam etmek için doğrulama belgeleri göndermeleri gerekmeyecek.

Ne zaman ödeme göndermeye başlayabileceğinize dair bir zaman çizelgesi yok ve Novi'nin WhatsApp'a entegrasyonu için hangi bölgelerin hazır olacağı belli değil.

Son Haberler