WhatsApp, Sohbet Geçmişini iPhone'dan Pixel Telefonlara Aktarma Özelliğine İzin Veriyor

WhatsApp, Sohbet Geçmişini iPhone'dan Pixel Telefonlara Aktarma Özelliğine İzin Veriyor
Son birkaç ay içinde bir iPhone'dan bir Samsung Galaxy cihazına geçtiyseniz, WhatsApp sohbet geçmişinizi bir telefondan diğerine aktarırken herhangi bir...

Son birkaç ay içinde bir iPhone'dan bir Samsung Galaxy cihazına geçtiyseniz, WhatsApp sohbet geçmişinizi bir telefondan diğerine aktarırken herhangi bir sorun yaşamamış olmanız gerekirdi. Ancak bu belirli özellik, Samsung Galaxy cihazlarıyla sınırlıdır veya en azından yakın zamana kadar öyleydi.

Google, sonunda aynı özelliği Pixel ve diğer tüm Android 12 akıllı telefonlarına getirmeyi başardığını duyurdu. Bugünden itibaren iPhone kullanıcıları, sohbet geçmişlerini ve anılarını WhatsApp hesaplarından Android'e güvenle aktarabilirler.

WhatsApp sohbet geçmişinizi bir iPhone'dan uyumlu bir Android cihaza başarılı bir şekilde aktarmak için bir USB-C - Lightning kablosuna ihtiyacınız olacaktır. İki telefonu bağladıktan sonra, WhatsApp'ı açmak ve tüm konuşmalarınızı, medyanızı ve diğer anılarınızı yeni Android cihazınıza taşımak için iPhone'unuzla bir QR kodu taramanız istenecektir.

Daha önce de belirtildiği gibi, bu özellik Samsung Galaxy cihazlarında zaten mevcut ve şimdi tüm Pixel telefonlarda tam olarak destekleniyor. Google ayrıca, aktarım yeteneğinin Android 12 ile piyasaya sürülen yeni akıllı telefonlarda da kullanılabileceğini doğruladı.

Son Haberler