WhatsApp Sohbetleri Silindi Mi? Nasıl Kurtarılır; İşte Detaylar

WhatsApp Sohbetleri Silindi Mi? Nasıl Kurtarılır; İşte Detaylar
WhatsApp sohbetleri sizin tarafınızdan silindi mi? Ve onları geri mi istiyorsun? Elinizde bir problem var. Ancak önemli bir WhatsApp sohbet dizisini veya mesajını...

WhatsApp sohbetleri sizin tarafınızdan silindi mi? Ve onları geri mi istiyorsun? Elinizde bir problem var. Ancak önemli bir WhatsApp sohbet dizisini veya mesajını yanlışlıkla silseniz bile, onları geri almanın bir yolu var, ancak bir püf noktası var. Bu yüzden dikkatli olmalısınız. Mesajlarınızı sildikten sonra geri almak istiyorsanız, akıllı telefonunuzda silinen mesajları kurtarmak için bu adımları kontrol edin.

WhatsApp, dünyada en yaygın kullanılan hizmettir ve kullanıcılar her gün hizmet üzerinden milyarlarca mesaj gönderir. Mesajlaşma servisi, kullanıcıların metin, resim, video, belge ve hemen hemen her dosya türünü göndermesine olanak tanır. Bu mesajlar kullanıcıların telefonlarına iletilir ve WhatsApp bunları şirketin sunucularından derhal siler. WhatsApp sohbetleri veya konuşmaları anlamsız bir şekilde silindiğinde şunu denemelisiniz:

Telefonunuzda silinen WhatsApp mesajlarını kurtarmak için bulutu kullanın

Neyse ki WhatsApp, sohbetleri bulutun yanı sıra akıllı telefonunuza da kaydeden çift yedekleme sistemine sahiptir. Bu, telefonunuzu kaybetseniz bile sohbetlerin Google Drive hesabınızda veya iCloud hesabınızda (sırasıyla Android ve iPhone için) saklanacağı ve herhangi bir zamanda kurtarılabileceği anlamına gelir. Mesajları kolayca kurtarmak için kullanılacak olan bu yedekleme mekanizmasıdır.

Bir Android telefonunuz varsa, sohbetleri kurtarmanız çok daha kolay olacak ve yavaş bir internet bağlantınız olsa bile işlem yapılabilir. Bunun nedeni, Android'in kullanıcıların yedeklemelerine yerel olarak erişmesine izin vermesidir; bu, kullanıcıların sohbetlerini geri yüklemek istediklerinde yapmaları gereken şeydir. WhatsApp yedeklemeleri, çok az kullanıcının hizmeti kullanması muhtemel olduğunda sabahın erken saatlerinde günlük olarak gerçekleştirilebilir. Bu, bir süre önce alınan bir kişiden bir mesajı sildiyseniz, uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyerek sohbetleri kurtarabileceğiniz anlamına gelir.

Bu yöntemle ilgili sorun

Ne yazık ki, son yedeklemeden sonra, yani Android kullanıcıları için 2-4 AM arasında alınan bir mesajı sildiyseniz, bu mesajları henüz yedeklenmedikleri için geri yükleyemezsiniz. Ek olarak, kullanıcılar, dünün verilerinin eski yedeğinde mevcut olmayacağından, son yedeklemeden bu yana aldıkları tüm mesajlardan vazgeçmek zorundadır.

Android telefonunuzu kullanarak Whatsapp'tan silinen sohbetleri alma adımları

Sohbetlerini buluta yedeklemeyen Android kullanıcıları, sohbetlerin yerel olarak yedek dosyalar şeklinde yedeklenmesini sağlayan ikinci bir seçeneğe sahiptir. Bu dosyalar, son yedeklemeden önce alındıkları sürece eski mesajları geri getirmek için kullanılabilir. Kullanıcıların bir dosya yöneticisi uygulaması kullanması ve Android klasörüne gitmesi, ardından WhatsApp klasörünü araması ve Veritabanlarına tıklaması, ardından kullanmak istediğiniz eski yedeğinizi yeniden adlandırmak için "msgstore-YYYY-MM"den F2 tuşuna basması gerekir. -DD.1.db.crypt12”den basitçe “msgstore.db.crypt12”ye. Ardından, yedekleme yapıldıktan sonra alınanlar hariç, tüm eski sohbetlerinizi cihazınıza kurtarmak için WhatsApp'ı yeniden yükleyin.

Son Haberler