Whatsapp, Twitter'ın Ölü Özelliği Olan Twitter Fleets'in Peşinde; İşte Ayrıntılar

Whatsapp, Twitter'ın Ölü Özelliği Olan Twitter Fleets'in Peşinde; İşte Ayrıntılar
Whatsapp, Twitter'ın Ölü Özelliği Olan Twitter Fleets'in Peşinde. Yeni WhatsApp güncellemesi, önümüzdeki sürümlerde yakında piyasaya sürülecek olan...

Whatsapp, Twitter'ın Ölü Özelliği Olan Twitter Fleets'in Peşinde. Yeni WhatsApp güncellemesi, önümüzdeki sürümlerde yakında piyasaya sürülecek olan uygulamanın bir parçası olacak. WABI'ye göre, henüz geliştirme aşamasında olduğu için güncellemenin ne zaman başlatılacağını bilmesek de, bu şimdilik küçük bir Beta kullanıcı grubu üzerinde test edilecektir.

WhatsApp'ın yeni girişimi, iletişim bilgileri aracılığıyla görülebilen durum güncellemeleri oluşturacak. WhatsApp, durum sütununu bir süre önce, Instagram'ın aynı güncellemeyi o anda başlatmaya karar verdiği ve her ikisinin de Snapchat taklitçileri olarak kabul edildiği düşünüldüğünde biraz eleştirildiğinde başlattı.

WhatsApp'ın yeni güncellemesi, Twitter'ın eski denemesi olan Fleets'in bir versiyonuyla karıştırılabileceğinden, özgünlük eksikliği bir kez daha belirgindir. 24 saat sonra kaybolması gerektiği için ana beslemelerine gelmeyecek rastgele düşünceleriyle kullanıcıların kendilerini daha güvende hissetmelerini sağlamak için oluşturulmuş bir alandı. Ancak kullanıcılar alanda fazla aktif olmadığı için daha sonra elendi.

Bu girişimi, kullanıcıların DM'lerde profil resimlerine tıklayıp hikayelere göz atabileceği Instagram versiyonuna bir bakış da diyebiliriz. Ancak bu sefer WhatsApp'ın sürümü kullanıcılara iki seçenek arasında seçim yapma fırsatı verecek. Bir profile tıkladığınızda, kullanıcılara profil resmini veya durum güncellemesini görmek isteyip istemediklerini soran iki seçenekli bir açılır pencere açılacaktır.

Kullanıcılar #fleet ölümünün çok iyi farkında olduklarından, WhatsApp sürümünün başarısından şüphe duymaları şaşırtıcı değil. Kullanıcılar şüpheci olsa da, çalışıp çalışmadığını görmek için lansmanı beklememiz gerekiyor.

Bununla birlikte, WhatsApp, bir kez görüntülendikten sonra kaybolan resimler ve videolar da dahil olmak üzere birkaç başka özelliği başlatmayı vaat ediyor. Bu özellik, hem Snapchat hem de Instagram'da zaten bir açıklama yaptı, ancak sosyal medya geliştiricilerinin katılabileceği çok fazla yaratıcılık olduğundan, bu örtüşen özellikler hakkında bu kadar şüpheci olmayı bırakmamız gerekiyor.

Ayrıca, kullanıcıların başladıktan sonra görüntülü görüşmelere katılmalarını sağladı, böylece pandemi herkesin kemerini takmasına ve yorganın altında kalmasına neden olduğu için artık kimse kaçırmıyor, bu da video görüşmelerinin bağlı hissetmenin tek yolu olduğu anlamına gelen daha az insan teması anlamına geliyor. .

Platform ayrıca çıkartma paketleri gibi birçok yeni özelliği piyasaya sürmeyi planlıyor ve iş modelinin iyileştirilmesi konusunda kapsamlı bir planı var. Artık iş kullanıcıları birbirleriyle zahmetsizce ve çok daha hızlı iletişim kurabileceklerdi.

Platformun bizim için sakladığı WhatsApp güncellemelerinin listesinden oldukça memnunuz, ancak Twitter Fleet sürümü hakkında şüphe duymadan edemiyoruz. Parmaklarımızı çarpıttık ve bu versiyonun mezarı bu kadar hızlı karşılamamasını umuyoruz.

Son Haberler