WhatsApp Web Yeni Güncellemeler Alıyor; İşte Yenilikler

WhatsApp Web Yeni Güncellemeler Alıyor; İşte Yenilikler
WhatsApp, gelecek güncellemeler için masaüstü kullanıcıları için modern güncellemeler yayınlamaya çalışıyor.Çoklu cihazla uyumluluk krizi Whatsapp...

WhatsApp, gelecek güncellemeler için masaüstü kullanıcıları için modern güncellemeler yayınlamaya çalışıyor.

Çoklu cihazla uyumluluk krizi Whatsapp kullanıcıları için çok açık, şu anda Masaüstü kullanıcıları sohbetleri en üste sabitleyemiyor. Ancak, platform yakında bu sorunlarla ilgili bazı kullanışlı güncellemeler sunduğundan bu artık olmayacak.

Yakında, WABI'ye göre, kişi yeni konuşmaları en üste bağlayabilir ve cihaz çevrimiçi olsun ya da olmasın, kişinin hesabına kendiliğinden çakılacaktır.

Bir kişinin cihazı hala sohbetleri sabitlemenin çoklu cihaz için işlevsel olmadığını gösteriyorsa, bu, hesabın henüz bu özelliği desteklemeye meyilli olmadığı ve kişinin beklemesi gerektiği anlamına gelir.

Platform, belirli beta test kullanıcıları için bu son seçeneği orta derecede gönderiyor.

Şirketin, masaüstü kullanıcıları için de gizlilik ayarlarını iyileştirmeye çalıştığı bildiriliyor. Çoklu cihaz özelliğinin piyasaya sürülmesinden bu yana şirket, masaüstü platformunu geliştirmek için çok çalışıyor ve şimdi WABetainfo'ya göre, geliştirme aşamasında olan çok sayıda değişiklik ve özellik öneriyor.

Şu anda, Masaüstündeki gizlilik ayarlarını yönetmek pratik değil, özel bilgi görünürlük ayarlarını değiştirmek için uygulamayı kesinlikle telefondan edinmeniz gerekiyor.

Bu kullanıcıların en son görülen görünürlük ayarlarını değiştirmelerine izin verilmeden önce, çoklu cihaz özelliğinin yayınlanmasına rağmen, profil fotoğraflarını anında masaüstünden ayarlayın.

Çoklu cihazın masaüstünü telefondan bağımsız olmaya teşvik ettiğini fark eden şirket, şu anda çok ihtiyaç duyulan seçenekleri ekliyor. Yükseltmeler ne zaman işlevsel olursa, WhatsApp masaüstü ayarlarında gizlilik seçeneklerinizi değiştirmek mümkün olacaktır.

Ayrıca, kullanıcılar masaüstünden okundu bilgisi seçeneğini etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir.

Bunların dışında, gizlilik ayarları seçeneği, kullanıcılara hakkında, durum, grup ayarı ve daha pek çok şey üzerinde kontrol imkanı sunar.

Pekala, masaüstündeki tüm bu kullanışlı özelliklerin tek bir yükseltmede bir araya gelmeme ihtimali var.

Platform kısa süre önce, masaüstü kullanıcılarının, resmi olarak halka açık hale getirmeden önce özellikleri değerlendirmeleri için masaüstü beta programını tanıttı ve eğer biri onu zaten kaydettirdiyse, o zaman birinin bir fırsata sahip olma olasılığı vardır.

Son Haberler