WhatsApp Web'e Çıkartma Oluşturucu Özelliği Geldi

WhatsApp Web'e Çıkartma Oluşturucu Özelliği Geldi
WhatsApp, kullanıcıların web uygulamasından çıkartma yapmaları için yerel bir araç duyurdu ve bu özellik önümüzdeki hafta Masaüstü sürümüne gelecek.The...

WhatsApp, kullanıcıların web uygulamasından çıkartma yapmaları için yerel bir araç duyurdu ve bu özellik önümüzdeki hafta Masaüstü sürümüne gelecek.

The Verge'ın haberine göre, bu yeni yerleşik özel Çıkartma Oluşturucu, kullanıcıların bilgisayarlarından görüntüler seçmesine ve bunları WhatsApp aracılığıyla gönderilebilecek çıkartmalara dönüştürmesine olanak tanır.

Bu özelliği kullanmaya başlamak için web'de WhatsApp'ın en son sürümünü kullandığınızdan emin olun. Bundan sonra, ekler simgesine tıklayın, Çıkartma'yı seçin ve ardından yüklenecek bir resim seçin. Verge şöyle açıklıyor:

Görüntüler yüklendikten sonra, onları mükemmel çıkartmaya dönüştürmek için düzenlenebilir. Arka planı kesmek için bir resmin konusunun etrafına bir anahat çizilebilir ve görüntüler de kırpılabilir (ancak her zaman kare en-boy oranında). Emoji, metin ve ek WhatsApp çıkartmaları, çıkartma kreasyonlarınızın üzerine de yerleştirilebilir.

Ayrıca, WABetaInfo, WhatsApp for Desktop ile ilgili, uygulamanın bir mesajı silme sınırını genişletmeyi planladığını söyleyen haberler de yayınladı.

Şu andan itibaren, kullanıcılar bir konuşmadaki herkes için mesajları 1 saat, 8 dakika ve 16 saniye içinde silebilir. Yayına göre, WhatsApp gelecekteki bir güncellemede zaman sınırını yedi gün sekiz dakika olarak değiştirmeyi planlıyor.

Bu özellik hala geliştirme aşamasında olduğundan, WhatsApp, kullanıcıların eski mesajları silme yeteneklerini genişletme veya sınırlama konusundaki fikrini değiştirebilir.

Bu değişiklikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Son Haberler