WhatsApp, Windows ve macOS'a Özel Uygulama Geliştiriyor

WhatsApp, Windows ve macOS'a Özel Uygulama Geliştiriyor
WhatsApp bir süredir bilgisayarlarda kullanılabiliyor, ancak aslında masaüstü için uyarlanmış mobil uygulama. İtalya'dan bir kaynağa göre, şirket Windows...

WhatsApp bir süredir bilgisayarlarda kullanılabiliyor, ancak aslında masaüstü için uyarlanmış mobil uygulama. İtalya'dan bir kaynağa göre, şirket Windows ve macOS için tamamen yeni bir uygulama geliştirdiği için bu durum gelecekte değişecek.

Aggiornamenti Lumia, yeni yazılımın nasıl görüneceğini ve temel özelliklerinin neler olacağını gösteren ekran görüntüleri ve gifler yayınladı.

WhatsApp UWP (Evrensel Windows Platformu, uygulamanın Xbox'ta da kullanılmasına izin verir) yarı saydam panellerle Windows 11'e uygun olarak tasarlanacaktır. Kapatıldığında bile her zamanki gibi gelen bildirimlerle çalışacak ve başlaması bir saniyeden fazla sürmeyecek.

ALumia, uygulamanın dokunmatik ekranlı cihazlar için çok temiz olacak bir çizim özelliğine sahip olacağını açıkladı.

Ayarlar altı kategoride gruplandırılacaktır - Genel, Hesap, Sohbetler, Bildirimler, Depolama, Yardım. Uygulama, Skype'a çok benziyor, ancak bazı düz tasarım öğeleri ve konuşma balonlarının geleneksel yeşil rengi var.

WABetaInfo, yeni sürümün macOS'a da geleceğini sözlerine ekledi. Ana değişiklikler geliştirilmiş bir kullanıcı arayüzü olacak.

Son Haberler