WhatsApp Yakında iPhone ve Android Arasında Mesaj Aktarabilecek

WhatsApp Yakında iPhone ve Android Arasında Mesaj Aktarabilecek
WhatsApp, Samsung'un Unpacked etkinliği sırasında ortaya çıktı ve yakında Samsung Galaxy telefonlarından başlayarak iOS ve Android cihazlar arasında mesaj...

WhatsApp, Samsung'un Unpacked etkinliği sırasında ortaya çıktı ve yakında Samsung Galaxy telefonlarından başlayarak iOS ve Android cihazlar arasında mesaj aktarmanın mümkün olacağını ortaya koydu.

Bugünden itibaren WhatsApp, iPhone'lar arasında veya Android cihazlar arasında kolayca mesaj aktarmanıza izin vererek, bir yükseltmeden sonra konuşmalarınıza devam etmeyi kolaylaştırır. Şimdiye kadar, iOS'tan Android'e veya tam tersine geçiş, konuşma geçmişinizi kaybetmek anlamına geliyordu.

Engadget tarafından bildirildiği üzere, WhatsApp cihazlar arasında mesajları dışa ve içe aktarma yeteneği kazanıyor. Önümüzdeki haftalardan itibaren, mesajları içe aktarma özelliği Samsung'un Galaxy telefonlarında, özellikle de Android 10 veya daha yeni sürümlerde kullanıma sunulacak. Sonunda, kimin yaptığına bakılmaksızın WhatsApp mesajlarınızı telefonlar arasında özgürce aktarabileceksiniz.

WhatsApp tarafından paylaşılan erken önizleme ekran görüntülerinde, mesajları içe aktarmanın yalnızca hesabınıza yeni bir cihaz kurarken işe yaradığını görüyoruz.

  • Sohbet geçmişi içe aktarılıyor.
  • Sohbetlerinizi geri yüklemek için izne ihtiyacımız var.
  • Bu adımı atlarsanız daha sonra içe aktaramazsınız.

Bu, WhatsApp için basit bir girişim değildi ve şifreli mesajları, sesli notları ve fotoğrafları düzgün ve güvenli bir şekilde aktarmak için işletim sistemi geliştiricileri ve telefon üreticilerinin işbirliğini gerektiriyordu.

APK Insight ekibimiz, Android'in "Veri Geri Yükleme Aracı"nda WhatsApp'ın İçe/Dışa Aktarma özelliğinin işaretlerini gördü ve bu özelliğin Ayarlar > Sohbetler > Sohbetleri Android'e Taşı bölümünde bulunacağını gösteriyor. Bu entegrasyon, Google'ın iOS'tan Android'e geçişi her zamankinden daha kolay hale getirmek için çaba sarf ettiğini gösteriyor.

Son Haberler