WhatsApp Yakında Sesli Mesajlarınızı Yazıya Dökecek Özellik Üzerinde Çalışıyor

WhatsApp Yakında Sesli Mesajlarınızı Yazıya Dökecek Özellik Üzerinde Çalışıyor
WhatsApp, kullanıcıların sesli mesajları dinlemek zorunda kalmamaları için sesli notları yazıya dökecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.Özellik...

WhatsApp, kullanıcıların sesli mesajları dinlemek zorunda kalmamaları için sesli notları yazıya dökecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Özellik ilk olarak WABetaInfo tarafından fark edildi ve şu anda geliştirme aşamasında. Ayrıca web sitesi, deşifrenin kullanıcının telefonunda yerel olarak yapılacağını ve böylece Facebook'un ses kayıtlarına erişemeyeceğini belirtiyor. Ancak transkripsiyon, Apple tarafından konuşma tanıma teknolojisini geliştirmek için kullanılacak ve tamamen isteğe bağlı.

Yazıya dökülen mesajlar yerel olarak depolanacak, böylece ileride herhangi bir zamanda mesajı tekrar yazıya dökmek zorunda kalmadan bunlara erişebilirsiniz. WhatsApp kullanıcıları, mesajın tamamı için transkripsiyona ihtiyaç duymazlarsa, belirli bir zaman damgasına da atlayabilirler. Şu anda, özellik iOS kullanıcıları için geliştirilme aşamasındadır ve özelliğin Android kullanıcıları için kullanılabilir olup olmayacağı veya ne zaman sunulacağı konusunda bir bilgi yoktur. Bununla birlikte, WhatsApp, hem iOS hem de Android'e önemli özellikler getirme konusunda iyi bir geçmişe sahiptir, bu nedenle gelecekte Android kullanıcıları için bazı çözümler görebiliriz.

WhatsApp'ın bu özelliği yakın gelecekte iOS beta kullanıcılarına sunması bekleniyor. Şimdilik, özelliğin iOS kullanıcıları için WhatsApp'a ne zaman sunulacağına dair bir bilgi yok.

Son Haberler