WhatsApp Yakında 'Son Görülme' Durumunuzu Belirli Kişilerden Gizlemenize İzin Verecek

WhatsApp Yakında 'Son Görülme' Durumunuzu Belirli Kişilerden Gizlemenize İzin Verecek
Gelecek özellik uzmanı WABetaInfo'nun yeni bir raporuna göre WhatsApp, kullanıcılara "Son Görülme" durumlarının görünürlüğünü kişi bazında ayarlama...

Gelecek özellik uzmanı WABetaInfo'nun yeni bir raporuna göre WhatsApp, kullanıcılara "Son Görülme" durumlarının görünürlüğünü kişi bazında ayarlama seçeneği sunmaya çalışıyor.

Normal WhatsApp kullanıcılarının bileceği gibi, bir kişinin "Son Görülme" durumu, bu kişinin en son ne zaman açıldığını ve uygulamada etkin olduğunu size bildirerek konuşma dizisinin en üstünde bulunur.

Şu anda, diğer kişilerin en son ne zaman çevrimiçi olduğunuzu görememesi için "Son Görülme" durumunuzu devre dışı bırakabilirsiniz, ancak ayarın seçenekleri "Herkes", "Kişilerim" ve "Hiç kimse" ile sınırlıdır ve bunun hiçbir yolu yoktur. bireysel kişiler için istisnalar yapmak için.

Ancak, WhatsApp'ın beta sürümünde WABetaInfo tarafından ortaya çıkarılan seçeneklere göre bu durum değişecek gibi görünüyor. Gizlilik ayarlarında, mesajlaşma platformu, mesajlaşma ağında en son ne zaman aktif olduğunuzu görmemeleri için belirli kişileri seçmenize izin veren "Hariç Kişilerim..." seçeneğini ekliyor.

Belirli kişiler için son görülme durumunuzu devre dışı bırakırsanız, onlarınkini de göremeyeceğinizi belirtmekte fayda var.

Yeni "Hariç Kişilerim..." seçeneği, bir kullanıcının profil resminin gizlilik ayarlarında ve "Hakkında" bilgilerinde de belirgindir ve WhatsApp'ın bir bütün olarak uygulamanın gizlilik seçeneklerine daha ayrıntılı ayarlar getirme niyetini gösterir.

Her zamanki gibi, yeni seçeneklerin ne zaman yayınlanacağı belli değil, ancak iOS'ta keşfedildikleri göz önüne alındığında, Android sürümünün ardından geleceği söz konusu.

Son Haberler