WhatsApp, Yeni Güncelleme İle Birlikte Sesli Mesajların Oynatma Hızlarını Serbest Bırakacak

WhatsApp, Yeni Güncelleme İle Birlikte Sesli Mesajların Oynatma Hızlarını Serbest Bırakacak
WhatsApp, birkaç ay önce sesli mesajlar için farklı oynatma hızları arasından seçim yapma özelliğini yayınladıktan sonra, uygulama şimdi aynı işlev...

WhatsApp, birkaç ay önce sesli mesajlar için farklı oynatma hızları arasından seçim yapma özelliğini yayınladıktan sonra, uygulama şimdi aynı işlev üzerinde ancak sesli mesajlarla çalışıyor. Şu anda, bu mesajların hala düzenli bir hızda dinlenmesi gerekiyor.

Bu özellik her zaman güvenilir WABetaInfo tarafından onaylanmıştır. Bloga göre, WhatsApp, kullanıcı tarafından yönlendirilip iletilmediğine veya yalnızca kaydedildiğine bakılmaksızın, tüm sesli mesajlar için farklı oynatma hızları uygulama yeteneğini geliştirmek için çalışıyor.

Yayın notları:

Sesli mesaj nedir? Bu yalnızca iletilen bir sesli nottur. Bir sesli notu ilettiğinizde, oynatma hızı düğmesi mevcut olmadığı için sesi hızlandırmak mümkün değildir, ancak daha sonraki bir tarihte onun için yeni bir özellik geliyor:

WABetaInfo, özelliğin "iOS için WhatsApp beta'nın yakın tarihli bir beta sürümünde tespit edildiğini, ancak şu anda geliştirme aşamasında olduğunu" söylüyor; bu da şu anda hiçbir genel beta test kullanıcısının bunu deneyemeyeceği anlamına geliyor. Blog, "kesinlikle WhatsApp beta'nın bir sonraki sürümünde geliyor" diyor.

Şu an itibariyle, WABetaInfo sadece 2x oynatma hızını gösterebildi, ancak şirket kesinlikle 1,5x de ekleyecektir.

Son zamanlarda 9to5Mac, şirketin Apple'ın Catalyst projesini kullanarak yeni bir macOS uygulaması üzerinde çalıştığını bildirdi. Bununla birlikte, muhtemelen şirket çoklu cihaz uyumluluğunun ikinci sürümünü yayınladıktan sonra kullanıma sunulacak olan WhatsApp iPad uygulamasına benzeyecek.

Şu an itibariyle, kullanıcılar çoklu cihaz desteğini deneyebilir, ancak şu anda genel beta sürümündedir ve yalnızca WhatsApp for Desktop ve Web sürümleri ile Portal cihazları için kullanılabilir. Hâlâ birçok hataya sahip olduğunu unutmamak da önemlidir, bu nedenle deneyim olması gerektiği kadar sorunsuz olmayacaktır.

WhatsApp'ta sesli mesajlar için farklı oynatma hızlarına sahip olmaktan heyecan duyuyor musunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi paylaşın.

Son Haberler