Whatsapp Yeni Güncellemesini Duyurdu: Kaybolan Mesaj Modu Geliyor

Whatsapp Yeni Güncellemesini Duyurdu: Kaybolan Mesaj Modu Geliyor
Whatsapp, Şubat ayında yaşanan kişisel verilerle ilgili sorunları arkasında bırakmak için varını yoğunu ortaya koyuyor. Gizlilik politikasına ilişkin...

Whatsapp, Şubat ayında yaşanan kişisel verilerle ilgili sorunları arkasında bırakmak için varını yoğunu ortaya koyuyor. Gizlilik politikasına ilişkin kararını geri alan şirket, yeni güncellemelerle kaybettiği kullanıcıları geri kazanmanın peşinde. Bunun yanı sıra. kullanıcılara güzel hizmetler sunarak mevcut kitlesini artırıyor. Whatsapp'ın bu hamlelerine bir yenisi daha eklendi. Kaybolan mesaj modu sayesinde sohbetler yalnızca bir defa okunacak. Böylelikle tüm sohbet boyunca kaybolmasını istediğiniz mesajlar atabileceksiniz. Bu modu etkinleştirirseniz karşı tarafın da haberi olacak. Kaybolan mesaj modu Instagram'daki versiyonuna çok benzeyecek.

Kaybolan Mesaj Modu Geliyor!

Whatsapp, yeni güncelleme için çalışmaları başlattı. Kaybolan mesaj modunun gelmesi bir süre daha zaman alacak. Şu an için beta sürümünde olduğundan ötürü geliştirmelerin devam ettiğini vurgulayalım. Şirket, yeni bir özellik çıkarmadan önce uzun süre denemeler yapıyor. Bunu yapmasının nedeni ise yaşanabilecek olası sıkıntılarda milyonlarca hesabın bundan etkilenmemesi. Toplam indirmesi milyarı aşan bu uygulama, Facebook'un yaptığı en büyük yatırımlardan biri. Hal böyle olunca şirket sürekli olarak geliştirmelerle uğraşıyor. Geliştirme ekibinin gösterdiği çaba neticesinde yeni özellikler duyuruluyor. Whatsapp, artık mesajlaşma uygulamasından çok daha farklı bir uygulamaya büründü.

Karşı Taraf da Görecek!

Mesajlaşma modunu değiştirdiğinizde karşı tarafa da bildirim gidecek. Bu nedenle mesajların kaybolmasını istiyorsanız bu riski de göze almalısınız. Normalde ekran görüntüsünden çeşitli bildirimlere kadar Whatsapp'ın tarafsız olduğu bilinir. Ancak kaybolan mesaj modunda işler tam tersi gidiyor. Ekran görüntüsü aldığınızda da karşı taraf bilgilendirilebilir. Modu açmaktan tutun da ekran görüntüsü ve daha pek çok gelişmeye kadar karşı tarafın haberdarı olacağını unutmayın. Modun Instagram'da popüler olmasından sonra gözler Whatsapp'a çevrilmişti. Yetkililer güncellemenin yakın zamanda tamamlanacağını belirtti.

Whatsapp Güncellemeler Yapıyor

Whatsapp'ın yaptığı güncellemeler, özellikle de 2021 yılı itibariyle hızlı bir şekilde arttı. Sürekli olarak kullanıcıların eksikliğini hissettiği sorunlar üzerine yoğunlaşıyor. Kısa süre içerisinde sorun tespit ediliyor ve elde edilen sonuçlarla güncelleme beta sürecine giriyor. Daha sonra yayınlanarak milyonlarca kullanıcının şikayeti çözüme kavuşturuluyor. Şirketin bu hamlesi rakip firmalar açısından da fark edildi. Telegram, sahip olduğu üyelere rağmen Whatsapp'a yetişme konusunda sıkıntı yaşamaya başladı. Özellikle de Şubat'taki olaydan sonra çok fazla kullanıcıya sahip olmuştu. Ancak şimdi Whatsapp'ın gizlilik politikasında geri adım atmasıyla beraber eski ivmesini kaybetti. Rusya merkezli şirketin ABD'li şirketin güncellemelerine karşın ne gibi yeniliklerle kullanıcı karşısına çıkacak bilinmiyor. Yakın zamanda her iki mesajlaşma uygulamasından da etkili bir adım gelecektir.

Son Haberler