Whatsapp Yeni Güncellemeyi iOS Kullanıcılarına Sundu! Whatsapp Mesajları Değişiyor!

Whatsapp Yeni Güncellemeyi iOS Kullanıcılarına Sundu! Whatsapp Mesajları Değişiyor!
Whatsapp, son zamanların en kritik özelliklerinden birini yayınlayacak. Bunun için beta sürümüne başvurdu. Öncelik olarak iOS kullanıcılarına sunulan...

Whatsapp, son zamanların en kritik özelliklerinden birini yayınlayacak. Bunun için beta sürümüne başvurdu. Öncelik olarak iOS kullanıcılarına sunulan bu özellik, deneme sürümünde. Peki Whatsapp mesajlarıyla ilgili yapılan yeni güncelleme neyi kapsıyor? Pek çok kişinin merak ettiği güncellemeye değineceğiz. Whatsapp'ın durmadan çalıştığı ve her geçen gün yeni bir özellikle gündeme geldiği biliniyor. Şirket işleri iyice ciddiye almış vaziyette. Mesajlarda yeni bir dönem başlayacak. Instagram'da dahi olmayan bu özellik büyük ses getirecek.

Whatsapp Kaybolan Mesajlar Geldi!

Whatsapp'ta kaybolan mesajlar ile bir mesajı göndermeden önce ne zaman sileceğini seçebiliyorsunuz. Haliyle ister birkaç saat sonra isterseniz 3 aya kadar herhangi bir zaman dilimini seçebilirsiniz. Böylelikle güvenilir ve gizliliğe dayalı mesajlaşmalarda bulunabilirsiniz. Ancak özelliğin zayıf olduğu bazı noktalar bulunmakta. Bu da kullanıcılar arasında değişkenlik gösterecek bazı sıkıntılara neden olabilir. Peki kaybolan mesajlarda önlenemeyen sorun nedir?

Ekran Görüntüsü Almak Serbest

Mesajlar kaybolsa bile kullanıcılar öncesinden ekran görüntüsü alabilecek. Whatsapp, bu konuda ne kadar engellemeye çalışırsa çalışsın insanlar bir şekilde ekran görüntüsü ile söz konusu mesajları saklayabilir. Şirket bu nedenle sorunun üzerine çok düşmedi. Bu noktada kimsenin duymasını istemediğiniz bilgileri yalnızca güvendiğiniz kişilerle paylaşmanızda fayda var. Aksi halde yayılabilir ve bunun sorumlusu Whatsapp olamaz. Snapchat, mesajlaşmalarda ekran görüntüsü alma durumunu karşı tarafa iletiyor. Fakat bazı yöntemlerle Snapchat yapay zekası da kandırılabilir.

Kaybolan Mesajlar Nasıl Kullanılır?

iOS iseniz beta sürümüne katılmanız gerekiyor. Whatsapp Beta ile bu mümkün. Yine de her kullanıcı bu özellikten yararlanamayacak. Ayrıca Android kullanıcıları kendileri de kullanıp kullanamayacağını araştırıyor. Bazı özellikler ilk olarak iOS daha sonra Android için geliyor. Fakat bu özellikte iOS öncelikli mi merak edildi. Mesajlar konusunda çeşitli değişiklikler yapacağı zaten biliniyordu. Kaybolan mesajlar, kullanıcıların geçmişteki bazı mesajları otomatik olarak silmek zorunda kalmayacakları bir özellik. O yüzden özelliğin kullanımı beklenenden daha fazla olabilir. Gizli mesajların veya başkasının şans eseri görmesini istemediğiniz pek çok mesajı zamanlamayla silebileceksiniz.

Kaybolan Mesajlar Android'de Var mı?

Whatsapp Beta programında iOS için kullanıma açılan özellik henüz Android'de yok. Ancak yakın zamanda Android kullanıcılarını da kapsayacak şekilde düzenlenecektir. Güncellemenin şimdilik tek bir işletim sistemi ile sınırlı kalacağı biliniyor. iOS kullanıcıları beta sürümüne katıldıkları takdirde Whatsapp'ın yeni özelliğini deneyebilir. Yeni güncellemeler için de yakında tarih verilecek.

Son Haberler