WhatsApp Yerel İşletme Dizinlerini Test Etmeye Başladı

WhatsApp Yerel İşletme Dizinlerini Test Etmeye Başladı
E-Ticaret işletmeleri uzun süredir mevcut olsa da, popülerlikleri şimdi olduğu kadar artmıyordu. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, çevrimiçi alışveriş...

E-Ticaret işletmeleri uzun süredir mevcut olsa da, popülerlikleri şimdi olduğu kadar artmıyordu. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, çevrimiçi alışveriş yapmak için bir araç olarak e-ticaretin kullanımı büyük ölçüde arttı ve son pandemi salgını sırasında, hepimiz evde olduğumuz ve dışarı çıkmanın güvenli olmadığını düşündüğümüz için on kat daha fazla arttı, çevrimiçi alışveriş elimizden gelenin en iyisini yapmaktı.

Tüm bu durumu göz önünde bulundurarak birçok sosyal medya şirketi, Facebook ve Instagram başta olmak üzere uygulamalarında e-ticaret ile ilgili yeni özellikleri genişletti ve tanıttı. Ancak WhatsApp, herhangi bir e-ticaret hizmeti sunmayan bir yerdi, ancak görünüşe göre bu artık değişmek üzere.

Çarşamba günü Reuters, WhatsApp'ın Brezilya'nın São Paulo kentinde kullanıcıların işle ilgili olası aramaları yapmalarına ve uygulamada sağlanan bir dizin aracılığıyla mağazaları ve diğer hizmetleri bulmalarına olanak tanıyan yeni bir özelliği test ettiğini duyurdu.

Rehber, kullanıcılara kendi bölgelerinde mevcut olacak mağazaların ve diğer hizmetlerin bir listesini sağlayacak ve kullanıcılar bizi bundan faydalanabilecekler. Yeni tanıtılan liste, gıda, perakende ve diğer birçok yerel hizmet gibi binlerce kategoriyi içerecek.

Ama soru neden şimdi? Eh, şirket bir süredir e-ticaret oyununa adım atmaya çalışıyordu ve bazı bölgelerde alışveriş araçlarını ve arabalarını tanıttığı yerler gibi çabalar sarf etti. Bununla birlikte, satıcılar ve alıcılar, WhatsApp numaralarını Instagram ve Facebook sayfalarında paylaşarak hizmetlerinin son iletişimi için platform olarak sıklıkla kullanacakları için şirket, WhatsApp'ta artan e-ticaret talebini gördü ve bu nedenle şirket, bunun hakkında olduğuna karar verdi. WhatsApp'ın e-ticarette hak ettiği önemi aldığı zaman.

Bununla birlikte, bu harika bir haber olsa da, WhatsApp kullanıcılarına, gizlilik güncellemeleri nedeniyle kendilerine karşı ortaya çıkan son skandal için bir açıklık olarak dizinde yapılacak konumları veya arama sonuçlarını toplamayacağının garantisini de verdi.

Bu özellik şu anda yalnızca Brezilya'da bir avuç kullanıcı için çalışıyor ve her şey yolunda giderse Endonezya ve Hindistan'a ve daha sonra tüm dünyaya geçebilir.

WhatsApp, sunduğu tüm özelliklerle harika gidiyor ve teknoloji devinin bizim için başka neler sakladığını görmek için sabırsızlanıyoruz.

Son Haberler