WhatsApp'a Özellikler Eklenmeye Devam Ediyor Şimdiki Yenilik: Ses Dalgaları

WhatsApp'a Özellikler Eklenmeye Devam Ediyor Şimdiki Yenilik: Ses Dalgaları
WhatsApp uygulaması, sıkıcı sesli mesajları biraz daha ilginç hale getirecek ses dalga biçimleri adı verilen bir özellik üzerinde çalışıyor. Şimdi,...

WhatsApp uygulaması, sıkıcı sesli mesajları biraz daha ilginç hale getirecek ses dalga biçimleri adı verilen bir özellik üzerinde çalışıyor. Şimdi, şirket nihayet Android ve iOS tabanlı uygulamalarına ses dalga biçimi özelliğini sunmaya başladı. Hatırlamak gerekirse, sesli mesajların ilerlemeye devam eden bir ilerleme çubuğu vardır. Sesli mesaj bittiğinde sona erer. Sesli videodaki kişi çığlık atıyor ve bağırıyor olabilirdi, ancak bu replik gözünü kırpmadan düz bir şekilde ilerliyordu. Şimdi, WhatsApp bunu ses dalga biçimleri adı verilen yeni bir özellikle değiştiriyor. Ses dalga biçimleri, ilerleme çubuğunun yerini alan dalga benzeri kalıplardan başka bir şey değildir ve çok daha heyecan verici görünürler, neredeyse o küçük çizgiye hayat katarlar. Sıkıcı akım özelliğinde yapılacak herhangi bir değişiklik, her durumda bir gelişme olurdu. Bu WhatsApp dalga benzeri desenler sesli mesajla değişir ve sesli not bittiğinde sona erer.

Şimdi, WABetaInfo, WhatsApp'ın Android uygulamasında Android 2.21.18.3 güncellemesi için WhatsApp beta'yı kullanıma sunmaya başladığını bildiriyor. Bu güncelleme, gerçek zamanlı ses dalga formlarını ve sesli mesajı kaydetmeyi durdurma olasılığını gösterir. Buna ek olarak, bu güncelleme, kaydedilen sesli mesajı göndermeden önce dinleme özelliğini de getirdi. Ayrıca blog sitesi, kullanıcılar kaydedilen sesli mesajı beğenmezlerse gönder butonunun karşı tarafında bulunan sil butonunu kullanarak silebileceklerini söylüyor. Benzer bir işlev, iOS 2.21.170.15 için WhatsApp beta sürümünde de kullanıma sunuluyor.

Buna ek olarak blog sitesi, WhatsApp'ın Message Reactions adlı bir özellik üzerinde çalışmaya başladığını bildiriyor. Benzer bir özellik Instagram, iMessages ve Twitter'da mevcuttur. Temel olarak, kullanıcıların emojileri kullanarak mesajlara yanıt vermesini sağlar. Şu anda bu özellik WhatsApp'ın Android beta uygulaması için geliştiriliyor. Şirketin yakında iOS tabanlı beta uygulaması ve WhatsApp Web/Masaüstü için de aynısını yapmaya başlaması bekleniyor.

Son Haberler