WhatsApp'ın Kaybolan Mesajlaşma Modu Gruplara Geliyor

WhatsApp'ın Kaybolan Mesajlaşma Modu Gruplara Geliyor
WhatsApp başkanı Will Cathcart kısa süre önce en çok beklenen kaybolma modunun yakında tüm mobil cihazlara ulaşacağını doğruladı.Gizlilik birçok kişi...

WhatsApp başkanı Will Cathcart kısa süre önce en çok beklenen kaybolma modunun yakında tüm mobil cihazlara ulaşacağını doğruladı.

Gizlilik birçok kişi için önemlidir. Buna göre, kullanıcıların kesinlikle hiçbir kaydının tutulmasını istemediği bazı sohbetler vardır. Elbette, mesajları silmek bir seçenektir, ancak bu konuda hantaldır. Bir günlük mesajı silmeye kimin enerjisi var? Diğer kişi de kendi silmeli. Bu nedenle, kaybolan mesajlar, kullanıcılar için bir rahatlama şekli olarak ortaya çıktı. Artık mesajlar iz bırakmadan tamamen kaybolacaktı. Yedi günlük sürenin ardından tamamen ortadan kalkması, kullanıcılara daha uzun konuşmalar yapmak ve sürpriz planlar yapmak için çok fazla alan sağladı. Tüm bunlar, bir dizi silinmiş mesajın sağlayabileceği dağınıklık hissi olmadan.

Kaybolan mesajların tek sınırlaması, tüm gruplar için değil, yalnızca bireysel kişiler için etkinleştirilebilmeleridir. Bu, yazarın görüşüne göre, inanılmaz derecede sınırlayıcı bir uyarıdır. Bireysel sohbetler, doğası gereği gizli olmaları nedeniyle, kayıtların çoğunlukla tamamen süpürülmesini gerektirmez. Bu tür dikkatli önlemlerin alınması genellikle birden fazla kişinin yer aldığı grup sohbetleridir. Her halükarda, bu tür özelliklerin kullanımı tamamen kullanıcılarımıza bıraktığımız bir ayrıntıdır. Daha da ilginç olan, WhatsApp'ın WABI tarafından bildirildiği üzere en son beta modunda yeni kaybolan modu test ederken yakalanmış olması.

Halihazırda bir tür beta testi altında olduğu düşünüldüğünde, uygulanması çok uzun sürmemelidir. Ancak bu beta testi, tüm sosyal medya platformlarının takip ettiği tipik A/B testi modellerinin aksine geliştirici tarafından kontrol edilir. Bu nedenle, WhatsApp'ın özelliği nihayet yayınlamadan önce topluluğuyla bir kez daha test etmek istemesi mümkündür. Bekleme birkaç ay veya bir yıl olabilir. Kim bilir? Tek bildiğimiz, alanı dolduran bir dizi düzeltilmiş mesaj görmeden nihayet WhatsApp gruplarında bir konuşma yapabileceğimiz.

Son Haberler