Whatsapp'ın Yeni Güncellemelerle Çok Daha Güvenli Oldu!

Whatsapp'ın Yeni Güncellemelerle Çok Daha Güvenli Oldu!
Whatsapp, güvenlik alanında yaptığı yeniliklerle adından söz ettirmeyi başardı. Facebook, Whatsapp'a son aylarda daha fazla önem veriyor. Üst üste gelen...

Whatsapp, güvenlik alanında yaptığı yeniliklerle adından söz ettirmeyi başardı. Facebook, Whatsapp'a son aylarda daha fazla önem veriyor. Üst üste gelen güncellemelerle beraber uygulamanın kalitesi iyice artmış durumda. Çeşitli özellikler Whatsapp'ı daha zengin gösteriyor. Hal böyle iken uygulama kullanıcılarının dert yakındığı başka bir sorun da çözüldü. Dolandırıcıların insanları kandırmak için uyguladığı bir yöntem daha devre dışı kaldı diyebiliriz. Whatsapp'a gelen güncellemede pek çok detay yer alsa da ilk olarak güvenlik bölümünden başlayacağız.

Whatsapp Ön İzleme Güncellemesi

Whatsapp'ta paylaşılan bağlantılar ön izleme ile bağlantıya girmeden görülebilecek. Otomatik olarak sizin yerinize yapılacak olan bu özellik sayesinde pek çok kişi Whatsapp üzerinden dolandırılmayacak. Sizler, siteye girmeden içerisinde ne olduğunu göreceğiniz için virüs mü yoksa riskli içerik mi anlayabileceksiniz. Telefonla arası çok iyi olmayan ancak Whatsapp kullanan genç yaşlı pek çok kişi bu özellik sayesinde daha güvenli bir deneyim yaşayacak. Günümüzde yaşanan dolandırıcılıkların önemli bir kısmı sosyal medyalar ve mesajlaşma uygulamaları aracılığıyla gerçekleşiyor. Hal böyle iken Whatsapp kendi üzerine düşeni yaptı. Sanal korsanlar veya dolandırıcılar bu yöntemi kullanmaktan vazgeçmese de kullanıcıların yüksek oranda dolandırılma ihtimali azalacak. Günümüzde, dolandırıcılıklar çeşitli şekillerde önlense de bir türlü bitmek bilmiyor. Her geçen gün yeni bir yöntem ile karşımıza çıkıyorlar. Ancak bilinç arttıkça dolandırıcılıkların önüne geçilmiş olunuyor. Uygulamaların çeşitli önlemleri sayesinde de güvenlik riski ortadan iyice kalkıyor.

Whatsapp Sohbet Taşıma Özelliği Geldi

Whatsapp üzerinden iOS sohbetlerini Android'e taşıyabileceksiniz. Bu sayede iOS yerine Android kullanmaya başlayanlar verilerini gönül rahatlığıyla aktarabilecek. Bu sorun, özellikle de Apple'nin çıkardığı bazı özellikler nedeniyle uzun süredir vardı. Ancak Whatsapp bunu aşmış gibi gözüküyor. Apple telefonları rahatlıkla Android işletim sistemine sahip telefonlara veri akışı sağlayabilecek. Sohbet taşıma özelliği şu an için beta kullanıcılarında çalışıyor. Aslında bakacak olursanız pek çok özellik beta kullanıcılarla buluştu. Ancak deneme süreci devam ettikçe özelliğin global hale gelmesi bekleniyor. Tüm kullanıcıları kapsayan güncellemelerden önce bu tarz denemeler yapılması oldukça normal. Aksi halde güncellemelerin yaratacağı en ufak bir sorun milyonlarca kullanıcı zor duruma düşürecektir.

Android'e Sohbet Taşıma Nasıl Yapılır?

Sohbetleri androide taşımak istiyorsanız yapmanız gereken ilk adım Sohbetler ardından Ayarlar'a girmek olacaktır. Ayarlar'a girdikten sonra Sohbetleri Android'e Taşıma seçeneğine basmalısınız. Böylelikle sohbetleriniz ve içerisindeki veriler Android'e geçmiş olacak. Android cihazları için harika bir özellik oldu. Apple'nin koyduğu sınırlamalara karşı Whatsapp güzel bir hamle ile karşılık verdi.

Son Haberler