WhatsApp'ta Kaliteden Ödün Vermeden Fotoğraf ve Video Nasıl Gönderilir?

WhatsApp'ta Kaliteden Ödün Vermeden Fotoğraf ve Video Nasıl Gönderilir?
WhatsApp Artık sadece mesajların gönderildiği bir uygulama değil. Multimedya dosyalarını kişilerle paylaşmak, rutin hale geldi ve aslında her gün 4,5...

WhatsApp Artık sadece mesajların gönderildiği bir uygulama değil. Multimedya dosyalarını kişilerle paylaşmak, rutin hale geldi ve aslında her gün 4,5 milyar fotoğraf uygulamada dolaşıyor.

Ancak çok can sıkıcı olabilecek bir dezavantaj var: Tüm bu dosyalar orijinal çözünürlüklerinde paylaşılamıyor ve bu nedenle alıcıya daha düşük kalitede ulaşıyor. Ama şimdi bunu düzeltmenin iki yolu var.

"Fotoğraf yükleme kalitesi" ve "En iyi kalite" işlevi

Yakın zamana kadar, WhatsApp bir fotoğraf veya video gönderirken iki seçenek arasında seçim yapmanıza izin veriyordu, 'Otomatik (önerilen)' veya 'Veri kaydetme'. Ancak şimdi uygulama, gönderdiğiniz görüntüyü veya videoyu yüksek kaliteye ayarlamanıza olanak tanıyan üçüncü bir seçenek olan 'En İyi Kalite'yi içeriyor. Çözünürlüğü kaybetmeden dosya göndermeniz gerektiğinde ideal bir seçenek. Tabii 4G kullanırken bunları gönderirseniz daha fazla veri tüketileceğini unutmamak gerekir.

"Daha iyi kalite" seçeneğini etkinleştirme adımları şunlardır:

WhatsApp ile Seçenek menüsünü açın. 'Ayarlar'a ve ardından'Depolama ve Veri'ye girin. İçeri girdikten sonra, 'Medya dosyası yükleme kalitesi' veya 'Multimedya yükleme kalitesi' seçeneğinin altına bakın ve fotoğrafların yükleme kalitesini ayarlayabilirsiniz. 'En iyi kalite'yi seçin.

WhatsApp, kaliteden ödün vermeden fotoğraf ve video göndermenizi sağlayan bir işlev yayınladı.

Dosyalarımızı WhatsApp'ta paylaşırken orijinal kalitesini korumamızı sağlayacak başka bir seçenek de onları dosya olarak göndermek. Ve nasıl yapıyoruz?

Görüntü göndermek istediğiniz kişi veya grubun konuşma başlangıcını açın. Klip şekline sahip olan ekle simgesine gidin. Metin penceresinin içinde bulunur. 'Belge' seçeneğini seçin. Ardından, açılacak olan yeni pencerede "Diğer belgeleri bul" (veya "Diğer Belgelere Göz At") seçeneğine gidin. Orada, sahip olduğunuz farklı klasörlerdeki resimleri veya videoları arayabilirsiniz. Klasörleri görmek için ekranın sol üst kısmında bulunan simgeye gitmeniz gerekir. Buradan göndermek istediğiniz resimleri seçip (küçük resimlerde görünebilir veya sadece her dosyanın adını okuyabiliyor olabilirsiniz) kaliteden ödün vermeden gönderebilirsiniz.

Son Haberler