Whatsapp'tan Mesaj Atmak İçin Gizlilik Politikası Şartı! Whatsapp Yine Tepki Görecek!

Whatsapp'tan Mesaj Atmak İçin Gizlilik Politikası Şartı! Whatsapp Yine Tepki Görecek!
Whatsapp, gizlilik politikasını geri çekmiş olsa da aylar sonra yaptığı bir hamle ile adından söz ettirecek. Gizlilik politikası konusunda pek çok kullanıcıya...

Whatsapp, gizlilik politikasını geri çekmiş olsa da aylar sonra yaptığı bir hamle ile adından söz ettirecek. Gizlilik politikası konusunda pek çok kullanıcıya yeni zorluklar çıkarılıyor. Eğer sözleşmeyi kabul etmezseniz işletme hesaplarına mesaj atamayacaksınız. Bu, internet üzerinden alışveriş yapmak için işletme hesapları ile iletişim kurmaya çalışanlar adına büyük bir sorun haline gelecek. Çünkü sözleşmeyi kabul etmek zorunda kalacaklar. Peki hizmet şartlarında ne gibi detaylar yer alıyor? Whatsapp'ın yeni güncellemesi henüz yayınlanmış değil. Fakat önümüzdeki günlerde herkesi etkileyecek şekilde yayınlanabilir.

Whatsapp Sözleşmeyi Kabul Ettirmek İstiyor

Whatsapp'ın geri adım attığı düşünülse de bu geri adımın kısa süreli olduğu vurgulandı. Pek çok kişi yakında daha büyük bir güncelleme ile tamamen mesajlaşmanın sözleşme kabulüne bağlı olacağını söylüyor. Şimdilik işletme hesapları için kısıtlanan bu durum, zaman içerisinde bambaşka boyutlara ulaşabilir. Peki Whatsapp, bu hamlesiyle neyi amaçlıyor? Şirket, her geçen gün kendini geliştirmekte ve Facebook uygulamaları arasında en büyük yatırımlardan biri de Whatsapp'a yapılmakta. Whatsapp'a gelen güzel özelliklerin yanı sıra şirket politikasındaki bazı değişimler kullanıcıları etkileyebilir.

İşletme Hesaplarına Mesaj Atamayacaksınız

Sözleşmeyi kabul etmezseniz işletme hesaplarına mesaj atmak imkansız hale gelecek. Sırf bu yüzden bile pek çok kişi sözleşmeyi kabul edecektir. Ancak sözleşmeyi kabul etmeyenler Whatsapp'ı tekrar silebilir. Bu sorunun önüne geçmek için şirketin nasıl bir adım atacağı merakla bekleniyor. Daha az tepki çekeceğini düşündükleri için sözleşmelere işletme hesapları üzerinden başlamış olabilirler.

Whatsapp Gizlilik Sözleşmesi Geri mi Geliyor?

Whatsapp'ın meşhur gizlilik sözleşmesinin yeniden tüm kullanıcılar için geçerli olup olmayacağı ortaya çıkacak. Eğer bu sözleşmenin kabulünü zamana yaydıysalar bile önümüzdeki aylarda anlaşılacaktır. Şirketin böylelikle büyük tepki göreceği ve tekrardan milyonlarca kişi tarafından uygulama silinmesi ile karşılaşacağı konuşuluyor. Bu ihtimaller doğrultusunda Whatsapp ikinci bir hatayı yapar mı göreceğiz. Şirket, her şeye rağmen gizlilik politikasını değiştirme konusunda kararlı. Geri adım atmasındaki nedenin daha kabul edilebilir sebepler sunmak olduğu düşünülüyor. Bu hamlesiyle de bir noktada başarı sağlayabilir. Ancak zaman içerisinde kullanıcılar tekrardan tepkisini gösterecektir. Telegram'a geçişlerin şimdiden artmaya başladığı vurgulanıyor. Telegram ve Signal gibi uygulamalar bu tarz isteklerde bulunmadığı için tepki çekmiş değil. Facebook'un daha önce toplanan verilerin seçimlerde kullanılması gibi önemli skandallarla karşı karşıya geldiğini belirtelim. Hal böyle iken ikinci bir veri gizliliği skandalı yaşanmasının önüne geçilecektir. Ancak şirket gizlilik konusunda nasıl bir adım atacak? Doğrusu şu an için tepki çekmeye doğru gittikleri görülmekte.

Son Haberler