WhatsApp'tan Yeni Gizlilik Özelliği: Son Görülmeler İstenen Kişilere Göre Kapatılabilecek

WhatsApp'tan Yeni Gizlilik Özelliği: Son Görülmeler İstenen Kişilere Göre Kapatılabilecek
Çevrimiçi sohbet söz konusu olduğunda önde gelen teknoloji firmalarından biri olan WhatsApp, bu yılın başında ciddi bir tepkiyle karşılaştı.Eleştiri,...

Çevrimiçi sohbet söz konusu olduğunda önde gelen teknoloji firmalarından biri olan WhatsApp, bu yılın başında ciddi bir tepkiyle karşılaştı.

Eleştiri, WhatsApp'ın gizlilik politikasında bazı değişiklikleri duyurmasının ardından geldi ve bir noktada kullanıcı verilerini Facebook (şimdi Meta) ile paylaşacaklarını belirtti.

Bu, pek çok kişinin konuşmalarının da paylaşılacağına inandığı için insanlarla pek iyi oturmadı. Bununla birlikte, WhatsApp havayı temizledi ve kullanıcılara WhatsApp'taki konuşmaların uçtan uca şifreli olduğunu bildirdi; bu, Facebook veya WhatsApp'ın kendisine erişemeyeceği anlamına gelir.

Gizlilik sorunu WhatsApp'a karşı bazı soruları gündeme getirse de, teknoloji firması tekrar yola çıkmak ve kullanıcıların güvenini yeniden kazanmak için zaman ayırmadı. O zamandan beri şirket, kullanıcıların uygulamada gizlilik ve güvenliklerini korumalarına yardımcı olacak yeni ve benzersiz özellikler sunuyor.

Birçoğu arasında, şirket son zamanlarda kesinlikle birçokları tarafından sevilecek gerçekten destansı bir özelliği tanıttı.

WABI'ye göre, WhatsApp beta sürümü 2.23.3.14'te şirket, kullanıcıların seçilen kullanıcılardan son görülmelerini gizlemelerine izin verecek.

Mevcut güncelleme itibariyle şirket, son görülmeyi gizlemek için sadece üç seçenek sunuyor. En son görülmeyi herkesten gizlemek, kişilere kaydettiğiniz kişilerden ve hiç kimseden gizlemek için. Ancak, beta ayarları başka bir seçenek gösteriyor.

Yeni 'hariç kişilerim' seçeneği, WhatsApp kullanıcılarının son görülmelerini gizlemek istemedikleri kişileri seçmelerine izin verecek. Alternatif olarak, bu, seçtiğiniz kullanıcıların yalnızca son görülmenizi görebilecekleri ve kalanların göremeyeceği anlamına gelir. Bu kesinlikle birçokları için hayat kurtarıcı olacak.

Şu anda bu sürüm Beta için yayınlanmıştır, bu da yalnızca belirli bir kitlenin ona erişebildiği anlamına gelir. Şirket, daha geniş bir kitle için ne zaman piyasaya sürüleceğini açıklamadı, ancak düşündüğümüzden daha erken olacağından eminiz.

WhatsApp kesinlikle kullanıcıları için geçmişte bazı epik özellikler getirdi. Şirket iddialara kapılmış olsa da, yeni özellikleri ve hepsi ile kesinlikle geri dönmeyi başardı. Şirketin gelecek için harika planları var gibi görünüyor ve gelecekte ne piyasaya süreceklerini görmek için sabırsızlanıyoruz.

Son Haberler