Windows 11, 5 Ekim'de Yeni ve Mevcut Bilgisayarlara Gönderilecek

Windows 11, 5 Ekim'de Yeni ve Mevcut Bilgisayarlara Gönderilecek
Microsoft, Windows 11'i Haziran ayında resmen duyurdu ve o zamandan beri şirket, Windows Insiders'a birden fazla Windows 11 güncellemesi teslim etti. Birkaç...

Microsoft, Windows 11'i Haziran ayında resmen duyurdu ve o zamandan beri şirket, Windows Insiders'a birden fazla Windows 11 güncellemesi teslim etti. Birkaç aylık testten sonra Microsoft, Windows 11'in çıkış tarihini onayladı.

Bir blog gönderisinde Microsoft, Windows 11'in 5 Ekim'de yeni ve mevcut bilgisayarlara gönderilmeye başlayacağını duyurdu. Ne yazık ki şirket, Windows 11'in lansman sırasında Android uygulama desteğiyle gelmediğini de doğruladı. Microsoft ayrıca, Windows 11'in kullanıcılara aşamalı olarak sunulacağını, yani herkesin güncellemeyi 5 Ekim'de alamayacağını doğruladı. Şirket, güncellemeyi önce "yeni uygun cihazlara" sunacak ve güncellemenin nasıl yapılacağına karar vermek için akıllı modeller kullanacak. diğer cihazlara çıkar. Microsoft, Windows 11'in tüm uygun cihazlara dağıtımını tamamlamak için 2022'nin ortalarına bakıyor.

Yükseltme daha sonra donanım uygunluğunu, güvenilirlik ölçümlerini, cihazın yaşını ve yükseltme deneyimini etkileyen diğer faktörleri dikkate alan zeka modellerine dayalı olarak zaman içinde pazardaki cihazlara sunulacaktır. Tüm uygun cihazlara 2022'nin ortalarına kadar ücretsiz Windows 11 yükseltmesinin sunulmasını bekliyoruz.

Beklendiği gibi Microsoft, Windows 11'i uygun mevcut Windows 10 kullanıcılarına ücretsiz bir yükseltme olarak sağlayacaktır. Güncelleme 5 Ekim'de yayınlanmaya başlayacak ve kullanıcılar, Windows 11 güncellemesini indirmek için Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Update'e gidip 'Güncellemeyi Kontrol Et' seçeneğine tıklayabilir. Microsoft ayrıca, cihazınızın Windows 11 güncellemesini indirmek ve yüklemek için minimum gereksinimleri karşılayıp karşılamadığını kontrol edebilmeniz için PC Health Check uygulamasını yeniden yayımladı. Neyse ki, Windows 11'i desteklenmeyen donanıma almanın bir yolu var, ancak Microsoft'un Windows güncellemelerini desteklenmeyen cihazlara göndermeyeceği bildiriliyor.

Son olarak, blog gönderisi, yakın gelecekte piyasaya çıkacak olan yeni Windows 11 uyumlu dizüstü bilgisayarları da listeliyor. Bunlara Acer Swift X, Asus Zenbook Flip 13, Dell Alienware's X ve daha fazlası dahildir.

Windows 11 hakkında daha fazla bilgi için minimum sistem gereksinimleri yazımıza göz atabilirsiniz. Microsoft, genel gereksinimlerin yanı sıra, yakında çıkacak tüm dizüstü bilgisayarlarda web kameraları, Bluetooth ve Hassas Dokunmatik Yüzey dahil olmak üzere Windows 11 için belirli özellik gereksinimlerini de listeledi. Birkaç üretici, Windows 11 ile uyumlu olacak bir donanım listesi yayınladı.

Son Haberler