Windows 11 Güncellemesi Artık Çok Daha Kolay Hale Geldi; İşte Ayrıntılar

Windows 11 Güncellemesi Artık Çok Daha Kolay Hale Geldi; İşte Ayrıntılar
Microsoft Windows 11 güncellemesi: Microsoft, ileriye doğru bir adım daha attı ve kullanıcıların bir DVD'ye yazılabilen veya bir flash sürücü kullanılarak...

Microsoft Windows 11 güncellemesi: Microsoft, ileriye doğru bir adım daha attı ve kullanıcıların bir DVD'ye yazılabilen veya bir flash sürücü kullanılarak 'önyüklenebilen' bir iSO dosyası kullanarak Windows 11'i bilgisayarlarına indirip yüklemelerine izin verdi. Şimdiye kadar şirket, kullanıcıların Windows Insider programı aracılığıyla Windows 11'i bilgisayarlarında test etmelerine ve denemelerine izin vermişti. Windows kullanıcıları bir süredir Windows 11 Insider Preview'ı indirip yükleyebilse de güncelleme, işletim sisteminin güncelleme yöneticisi Windows Update aracılığıyla teslim ediliyordu. Kullanıcıların, yükseltilmesi gereken mevcut bir Windows 10 kurulumuna sahip olmaları gerekir. Ancak, bilgisayarlarına Windows 11'i yeniden yüklemek isteyen bazı kullanıcılar şimdiye kadar şanssızdı.

Microsoft, son birkaç hafta içinde Windows 11'e özellikler ve iyileştirmeler ekliyor ve kullanıcılar buna erkenden bakmak için can atıyor. Herkes için resmi Windows 11 çıkış tarihi, bu yıl daha sonra planlanıyor. Kullanıcılar, Windows 11'in şu anki sürümü ile bu yıl içinde çıkacak olan son sürümü ile ilgili gözle görülür bir fark olacağını unutmamalı. Ayrıca, Windows 10 olan eski Windows sürümündeki bazı önemli özellikler eksik olabilir.

Microsoft Insider web sitesi aracılığıyla Windows 11'e güncelleme

Windows 11 Insider Preview ISO'ları sayesinde, kullanıcılar gelecek güncellemenin bir önizlemesini indirebilecek ve yeni bir bilgisayara yükleyebilecek veya eski bir bilgisayarı biçimlendirebilecek ve uyumluysa ona yeni bir başlangıç ​​yapabilecek. Bu, iyi bir internet bağlantısı olmayan ve bilgisayarlarına Windows 11 yüklemek için kullanılabilecek bir "çevrimdışı" yükleme yöntemine ihtiyaç duyan kullanıcılar için de kullanışlı olabilir.

Geçerli bir Windows 10 lisansınız varsa, şirketin web sitesini ziyaret ederek ve Insider programına kaydolarak Windows 11 güncellemesini indirebilmelisiniz. Kararlılığı tercih ediyorsanız, Dev sürümü yerine Beta kanalını seçmek daha güvenlidir. Daha sonra tıpkı bir Windows 10 ISO gibi kullanılabilecek ISO dosyasını indirebilirsiniz.

Windows 11 minimum sistem gereksinimleri

Bilgisayarınızda Windows 11'i çalıştırmak için 1 GHz veya daha hızlı 64 bit işlemci veya SoC'ye, en az 4 GB RAM'e ve 64 GB boş disk alanına sahip bir masaüstü veya dizüstü bilgisayara ihtiyacınız olacak. DirectX 12 ile uyumlu bir grafik kartına ve bir WDDM 2.0 sürücüsüne ihtiyacınız olacak. Microsoft'a göre cihazınızın ayrıca Güvenli Önyükleme ve Güvenilir Platform Modülü (TPM 2.0) desteğine sahip UEFI'yi desteklemesi gerekecek veya işletim sistemi yüklenmeyecek.

Son Haberler