Windows 11 Güncellendi; İşte Yenilikler

Windows 11 Güncellendi; İşte Yenilikler
Microsoft, Windows 11 build 22000.132'yi bugün Dev ve Beta kanallarına sunarak, yeni Teams deneyimini her zamanki düzeltmeler ve iyileştirmelerle birlikte tüm...

Microsoft, Windows 11 build 22000.132'yi bugün Dev ve Beta kanallarına sunarak, yeni Teams deneyimini her zamanki düzeltmeler ve iyileştirmelerle birlikte tüm kullanıcılara getirdi. Düzeltmelere ek olarak, Geliştirme kanalı kullanıcıları da Microsoft Store aracılığıyla birkaç uygulama için güncellemeler almaya başlıyor. Bunlar, hem eski uygulamanın hem de Snip & Sketch deneyiminin işlevselliğini birleştiren yeni bir Snipping Tool'u içeriyordu. Hesap Makinesi, Posta ve Takvim uygulamaları da Windows 11'in tasarım diliyle uyumlu hale getirmek için görsel bir güncelleme alıyor.

Snipping Tool, uzun süredir kullanıcılara aracın kullanımdan kaldırılacağı ve yerini yeni Snip & Sketch deneyimi alacağı konusunda bilgilendirdi. Windows 11 ile şirket, Win+Shift+S kısayolları ve gecikme zamanlayıcıları gibi her iki özelliği de tek bir uygulamada toplayarak ekran görüntüsü deneyimini birleştirmeyi hedefliyor. Uygulama ayrıca tema seçenekleri ve yuvarlatılmış köşeler de dahil olmak üzere Windows 11 ile eşleşen bir tasarıma sahiptir. Ekran görüntüsü aldıktan sonra açıklama ekleme, kırpma ve paylaşma özelliği de mevcuttur.

Görsel bir güncelleme alan başka bir uygulama, şimdi Snipping Tool gibi tema seçenekleri ve yuvarlatılmış köşeler içeren Hesap Makinesi uygulamasıdır. Değişiklikler ince, ancak hoş geldiniz. Şirket ayrıca uygulamadaki grafik seçenekleri, Programcı Modu ve daha fazlası gibi çeşitli gelişmiş özellikleri de vurguluyor. Redmond firması ayrıca, uygulama artık C# ile yeniden yazıldığından ve GitHub'da açık kaynaklı olduğundan, geliştiricilerin uygulamaya istedikleri gibi katkıda bulunabileceğini de belirtiyor.

Yeni bir kat boya alan son uygulama Posta ve Takvim uygulamasıdır. Teklif, onları işletim sistemi ile uyumlu hale getirmek için yuvarlatılmış köşeler ve tasarım ince ayarları içerir. Ancak, bunun firmanın oluşturmakta olduğu birleşik Outlook uygulaması olmadığına dikkat edilmelidir. Bu uygulama, dahili olarak Outlook on the web Powered Experiences (OPX) adı verilen şey üzerine inşa ediliyor. Bu uygulamanın önizlemesinin ne zaman kullanıcılara sunulması beklendiği konusunda bir bilgi yok.

Microsoft'tan Panos Panay, Focus Sessions adlı bir özellik için Spotify entegrasyonunu içeren yeni bir Alarms & Clock uygulaması gibi daha fazla güncelleme yapıyor. Bu uygulamaların da yakında Insider'lara sunulması bekleniyor.

Bu yeni uygulamalar, Windows 11 build 22000.132 çalıştıran Dev kanalındaki kullanıcılara sunulmaya başlıyor. Ancak, kullanıma sunma henüz başladığından, tüm kullanıcıların cihazlarına yayılması biraz zaman alabilir.

Son Haberler