Windows 11 İçin İlk Büyük Güncelleme 2022 Yazında Piyasaya Sürülecek

Windows 11 İçin İlk Büyük Güncelleme 2022 Yazında Piyasaya Sürülecek
Microsoft, 2021'in sonlarında Windows 11'i piyasaya sürdüğünde, işletim sistemi için yılda bir özellik güncellemesi yayınlamayı ve her sürümün destek...

Microsoft, 2021'in sonlarında Windows 11'i piyasaya sürdüğünde, işletim sistemi için yılda bir özellik güncellemesi yayınlamayı ve her sürümün destek yaşam döngüsünü artırmayı planladığını açıkladı.

Daha önce şirket, Windows 10 için son üç güncellemenin yalnızca küçük özellik güncellemeleri olmasına rağmen, Windows 10 için yılda iki özellik güncellemesi yayınlıyordu.

Windows 11, 2022 ve sonrasında her yıl tek bir özellik güncellemesi alacak. Microsoft, Windows 11 için 2022 özellik güncellemesinin yılın ikinci yarısında yayınlanacağını doğruladı, ancak daha fazla daraltmadı.

Windows Central, ilk Windows 11 özellik güncellemesinin birçok kullanıcı ve yöneticinin beklediğinden daha erken yayınlanabileceğini öne sürüyor. Bloga göre, Windows 11 sürüm 22H2 Mayıs 2022'de tamamlanacak ve 2022 Yazında son bir derleme yayınlanacak.

Mevcut mühendislik programının, Mayıs 2022'de tamamlanması planlanan 22H2 sürümünde ana hat geliştirmesi olduğu ve yaz aylarında bir ara son bir yapının beklendiği söylendi.

Kuzey Yarımküre'de 2022 Yazı, 21 Haziran'da başlar ve 23 Eylül'de sona erer. Çıkış tarihinin Windows 11 işletim sisteminin resmi olarak yayınlanmasından sadece 11 ay sonra olacağı düşünüldüğünde, özellikle Eylül ayında olmak üzere dönemin sonuna yakın bir sürüm uygun görünüyor.

Windows Central, bilgi kaynağından bahsetmiyor ve haberin şimdilik söylenti olarak karşımızda.

Bir sonraki özellik güncellemesinin kod adı Sun Valley 2'dir. Bu güncelleme, işletim sistemine Android için Windows Alt Sistemini entegre ederek özellikle Android uygulamaları için destek olmak üzere yeni işlevler sunacaktır. Diğer iyileştirmeler arasında, bazı kullanıcıların Microsoft tarafından aceleye getirildiğini düşündüğü güncellenmiş uygulamalar ve sistemin genel olarak parlatılması yer alıyor.

Windows 11, yazı yazılırken hala tüm uyumlu cihazlara dağıtılıyor. Bir sonraki özellik güncelleme sürümü, Telemetri'nin en iyi yükseltme deneyimini sunmayı düşündüğü cihazlara sunulacak. Kullanıma sunma, haftalar veya aylar boyunca gerçekleşir ve Microsoft, Windows 11'e ücretsiz yükseltmeyi 2022 ortasına kadar tüm uygun cihazlara sunmayı umuyor. 2022 özellik güncellemesi sürümünün kullanıma sunulma süresi muhtemelen daha kısa olacaktır.

Varsayılan tarayıcıyı yeniden ayarlama seçeneği, özellik güncellemesiyle birlikte sunulabilir.

Windows 11'de şu anda onaylanmış birkaç sorun var, ancak Microsoft, Windows 10 dahil olmak üzere Windows'un önceki sürümlerinde bulunan işlevleri kaldırdığı için eleştirildi. En çok istenen Windows 11 özellikleri, Microsoft'tan kaldırdığı işlevleri geri getirmesini istiyor.

Son Haberler