Windows 11'de Çalışan Android Uygulamalarının Ekran Görüntüleri Sızdırıldı

Windows 11'de Çalışan Android Uygulamalarının Ekran Görüntüleri Sızdırıldı
Geçen ay, Android için Windows Alt Sistemi (WSA), Microsoft Mağazasında ortaya çıktı (yukarıdaki resim), bu özellik henüz resmi olarak piyasaya sürülmemiş...

Geçen ay, Android için Windows Alt Sistemi (WSA), Microsoft Mağazasında ortaya çıktı (yukarıdaki resim), bu özellik henüz resmi olarak piyasaya sürülmemiş olsa da Android Uygulamalarını Windows 11'e getirmek için geliştirme çalışmalarının devam ettiğini gösteriyor. Sadece bu değil, bugün daha önce olduğu gibi, Windows 11'de çalıştığı iddia edilen Android uygulamalarının ekran görüntüleri de Microsoft'un kendisi için bir kod taşıyıcısı gibi görünen Makazeu adlı bir kullanıcı aracılığıyla iddiaya göre sızdırıldı.

Söz konusu sızıntının birkaç görüntüsü var, ilki WeChat'i gösterirken, ikinci görüntü Android için Bilibili uygulamasına ait görünüyor.

[gallery link="file" size="large" columns="2" ids="2647,2648"]

Daha önceki Microsoft mağaza sızıntısı, WSA'nın sahip olacağı bazı sistem gereksinimlerini ortaya çıkardı. Bir kullanıcının Windows 11 build 22000 veya daha yenisine (aslında Windows 10 olarak yazılmıştır, ancak bunun bir hata olduğuna inanıyoruz), 64-bit x86 veya ARM CPU'ya ve 8GB belleğe ihtiyacı olacaktır. Ayrıca daha yeni Xbox konsollarında da mevcut olacak. Bu, Windows 11'in yayın sürümünün (derleme 22000.194) desteklendiği anlamına gelir.

Android uygulamalarını getirmek için Microsoft, Amazon ile işbirliği yaptı ve uygulamalar, Intel'in Bridge teknolojisi kullanılarak Amazon Appstore aracılığıyla teslim edilecek. Intel'e göre bu teknoloji, Windows dahil "uygulamaların yerel olarak x86 tabanlı cihazlarda çalışmasını sağlayan bir çalışma zamanı derleyicisidir". Microsoft yetkilileri yalnızca "yakında" geleceğini belirttiler, ancak bunu büyük olasılıkla Windows 11 22H2'nin piyasaya sürülmesine kadar görmeyeceğimiz sonucuna varabiliriz, bu da onu genel halk için Ekim 2022'ye koyabilir.

Son Haberler