Windows 11'e Hangi Android Uygulamaları Gelecek? İşte Bazı Uygulamalar

Windows 11'e Hangi Android Uygulamaları Gelecek? İşte Bazı Uygulamalar
Windows 11, Microsoft'un çoğu bilgisayarda bulunan popüler masaüstü işletim sistemine yönelik şimdiye kadarki en büyük güncellemesidir. Windows 11, işletim...

Windows 11, Microsoft'un çoğu bilgisayarda bulunan popüler masaüstü işletim sistemine yönelik şimdiye kadarki en büyük güncellemesidir. Windows 11, işletim sistemine çok çeşitli özellikler, performans geliştirmeleri ve güvenlik iyileştirmeleri getirmeyi vaat ediyor. Şirketin Xbox Series X/S oyun konsollarından ilham alan daha iyi oyun performansından, geliştirilmiş ve yenilenmiş bir kullanıcı arayüzüne kadar Microsoft, Windows 11'e kapsamlı değişiklikler getiriyor. Ancak, Windows 11'e gelen en dikkate değer özelliklerden biri yakında gelecek. Android uygulama desteğinin gelişi.

Android uygulamaları, Windows'un önceki sürümleriyle hiçbir zaman uyumlu olmasa da, becerikli kullanıcılar, kolay geçici çözümler olarak sanal makineler (Virtualbox ile) veya öykünücüler (Bluestacks gibi) kullanarak favori uygulamalarını çalıştırmanın yollarını bulmuşlardır. Ancak, bu yöntemler desteklenmemekle kalmadı, performans da darbe aldı. Neyse ki, Windows 11'e resmi Android uygulama desteğinin gelmesi, masaüstüyle daha iyi entegrasyon, daha iyi performans ve Amazon destekli uygulama mağazasından uygulama indirme ve güncelleme kolaylığı anlamına geliyor.

Windows 11'in çıkış tarihi Ekim ayı olabilir, ancak Android uygulama desteği gibi özellikler sizi şimdiden heyecanlandırıyorsa, işletim sistemi nihayet geldiğinde bakmanız gereken uygulamaların listesi:

Instagram

Instagram'ın Microsoft Store'da resmi bir uygulaması var, ancak esasen web sitesinin bir sarmalayıcısıdır ve Android için resmi uygulamaya kıyasla oldukça sınırlıdır. Mobil sürüme ilk olarak özellikler gelmekle kalmaz, Makaralar ve hikayeler gibi bazı şeyler mobil uygulama için tasarlanmıştır ve uygulama sonunda Windows 11'de çalışırsa çok daha iyi çalışmalıdır. Instagram'ın yanı sıra, çalışmayan diğer sosyal ağ uygulamaları. karşılaştırılabilir Windows 11 muadillerine sahip olmak, başlatıldıktan sonra Windows 11'de daha iyi çalışabilmelidir.

Amazon Kindle

Amazon'un Kindle uygulaması, yalnızca tasarımı nedeniyle değil, aynı zamanda hizmetin sunduğu çok sayıda başlık nedeniyle birçok okuyucu arasında popüler bir uygulamadır. Kullanıcılar şu anda Windows'ta Kindle Web arayüzünü kullanarak e-kitaplarını açabiliyor olsa da, resmi bir uygulama yok, bu da deneyimin bir tablette okurken olduğu kadar optimize olmayacağı anlamına geliyor. Windows 11, Amazon üzerinden Android uygulamaları için destek sunduğunda bu muhtemelen değişecektir.

Çoklu Android oyunları

Kabul edelim, Microsoft Store'un bazı ilginç başlıkları var, ancak sıradan oyunlar söz konusu olduğunda, iOS ve Android en iyi oyunlardan bazılarına sahip. Bu oyunlar aynı zamanda dokunmatik ekran için optimize edilmiştir, Holedown, Mini Metro, Alto's Odyssey, Angry Birds, Jetpack Joyride gibi oyunların kullanımı daha eğlenceli olmalıdır. Ancak, tüm oyunların iyi çalışması olası değildir ve oyuncular, Windows 11'de yerel olarak çalışacak şekilde tasarlanmış karşılaştırılabilir bir Microsoft Store alternatifine sahip olan Asphalt 9 gibi ağır oyunlardan kaçınmalıdır.

Google uygulamalarının zorluğu

Ancak okuyucular, Windows 11'deki Android uygulamalarının kaynağının Chromebook'ların aksine Google Play Store olmayacağını unutmamalıdır. Bunun yerine, Amazon'un rakip uygulama mağazası tarafından sağlanan uygulamalara erişebilecekler. Bu, mağazayı kullanarak Google uygulamalarını indirmenin neredeyse imkansız olacağı anlamına gelir. Bunları çalıştırmak, "yandan yüklendikten" sonra bile, Google'ın arka plan hizmetleri olmadan en son APK sınırlı olabilir ve güncellemelerin de muhtemelen manuel olarak yapılması gerekecektir. Ancak, Android uygulamalarının Windows 11'de nasıl çalışacağı konusunda spekülasyon yapmak için henüz çok erken - önizleme sürümlerinde bile bu özellik etkin değil, bu nedenle kullanıcıların Microsoft'un daha sonraki bir aşamada daha fazla ayrıntı sağlamasına kadar beklemeleri gerekecek.

Son Haberler