Windows 11'e yeni özellikler eklemek için uzunca bekleme dönemi sona erdi

Windows 11'e yeni özellikler eklemek için uzunca bekleme dönemi sona erdi
Microsoft nihayet Windows 11 hakkında uzun zamandır beklenen iyi haberi duyurdu: Yeni özellikler için bir yıl beklememize gerek yok; deneyim paketleri burada!

Yeni Windows 11 özellikleri için uzun süre beklemekten endişe ediyorsanız, Microsoft'tan gelen bazı iyi haberler içinizi ısıtabilir. Yeni işletim sisteminde yapılacak güncellemelerin ve iyileştirmelerin başlangıçta düşünülenden çok daha sık olacağı bildiriliyor.

Microsoft başlangıçta, her yıl Windows 11 için yalnızca tek bir yıllık özellik güncellemesi yayınlayacağını söylemişti, bu da bazı kişilerin bilgisayarlarına yeni özelliklerin gelmesi için 12 ay beklemeleri gerektiği konusunda endişelenmelerine neden olmuştu. Ancak Windows Insider programıyla ilgili yeni bir blog gönderisinde Microsoft şunları belirtti: "Yeni özellikler, Web ve Çevrimiçi Hizmetler yayınlayarak Geliştirme ve Beta Kanallarındaki yapılardaki özelliklere ve deneyimlere yönelik güncellemeler sunacağız."

Bu, yıllık özellik güncellemelerinin yanı sıra üç "Deneyim Paketi" güncellemesi olacağı anlamına gelir. Deneyim paketleri, tüm Windows 11 işletim sistemine bir dizi özellik, hata düzeltmesi ve güvenlik yükseltmesi getirmek yerine, işletim sisteminin belirli yönlerine işlevsellik eklemeye veya bunları genişletmeye odaklanır.

Bu yeni deneyim paketleri, büyük yıllık işletim sistemi güncellemelerinden bağımsız olarak yayınlanır. Yani Windows 11'e yeni özellikler eklemek için bir yıl beklemeye gerek yok.

Son Haberler