Windows için iCloud, Yeni Parola Yöneticisi Uygulamasıyla Güncellendi

Windows için iCloud, Yeni Parola Yöneticisi Uygulamasıyla Güncellendi
Şubat ayında Apple, teknik olarak Windows'ta şifrelerinizi yönetmenize izin veren iCloud Şifreleri için bir Chrome uzantısı başlattı. Bariz uyarı, bunun...

Şubat ayında Apple, teknik olarak Windows'ta şifrelerinizi yönetmenize izin veren iCloud Şifreleri için bir Chrome uzantısı başlattı. Bariz uyarı, bunun bir Chrome uzantısı olduğudur; bu, başka bir tarayıcı kullanıyorsanız, bu özellikten yararlanamayacağınız anlamına gelir. Kendi başına Windows'a özgü bir çözüm değildi. Apple, Windows'ta iCloud uygulamasının özel bir parola yönetimi uygulaması da getiren yeni bir sürümünü yayınladığı için bu durum değişti.

iCloud 12.5'i Microsoft Store'dan indirdiğinizde, özel bir "iCloud Parolaları" uygulamasına da sahip olursunuz. Burada Apple'ın dokümantasyonundan detaylı olarak ne yaptığını öğrenebilirsiniz, ancak kısaca, iCloud hesap bilgilerinizi görüntülemenize, güncellemenize, silmenize ve yeni hesaplar eklemenize izin veren özel bir şifre yönetimi uygulamasıdır.

Bu uygulama aracılığıyla yapılan herhangi bir değişiklik, iCloud özellikli cihazlarınız arasında senkronize edilecektir. Ayrıca, Microsoft Edge aracılığıyla parolalarınızı otomatik olarak doldurabilmeniz ve yönetebilmeniz için bir Edge uzantısı desteği de içerir.

Değişiklik birçok kişi tarafından memnuniyetle karşılansa da, parolaları yönetirken bir Apple cihazının kullanışlı olması ihtiyacını tamamen ortadan kaldırmadığını belirtmek önemlidir. XDA'nın belirttiği gibi, Windows'ta iCloud uygulamasını etkinleştirmek ve iki faktörlü kimlik doğrulama kullandığı için yeteneklerini kullanmak için hala Apple donanımına ihtiyacınız var ve güvenlik kodunu almak için iOS 14 veya macOS Big Sur 11 çalıştıran bir cihaza ihtiyacınız var. . iCloud 12.5'i Microsoft Store'dan buradan indirebilirsiniz.

Son Haberler