Windows'taki Xbox Uygulamasında Artık Xbox Cloud Gaming'i Kullanılabilecek

Windows'taki Xbox Uygulamasında Artık Xbox Cloud Gaming'i Kullanılabilecek
Bu yılın Haziran ayında Microsoft, Xbox Cloud Gaming özelliğini tüm Xbox Game Pass Ultimate abonelerine açarak, Xbox oyunlarını Windows 10, iOS ve iPadOS...

Bu yılın Haziran ayında Microsoft, Xbox Cloud Gaming özelliğini tüm Xbox Game Pass Ultimate abonelerine açarak, Xbox oyunlarını Windows 10, iOS ve iPadOS cihazlarından bulut üzerinden yayınlamalarına ve oynamalarına izin verdi. Artık, Xbox Insiders için Windows'taki Xbox uygulamasında, PC kullanıcıları yalnızca web tarayıcısını kullanmak yerine, bulut oyun düzeltmelerini almak için uygulamayı kullanma becerisi kazanıyor.

Xbox Bulut Oyun (Beta) özelliği, desteklenen 22 bölgede Insider programına kayıtlı olanlar için artık kullanılabilir. Güncelleme ile Game Pass Ultimate üyeleri, hizmette bulunan bulut özellikli Xbox oyunlarını bilgisayarlarına aktarabilir, hatta konsoldan kayıtlı oyunları alabilir. Uygulamayı kullanarak uzaktan oynatma da etkinleştiriliyor ve Xbox Series X|S sahiplerinin doğrudan konsoldan PC'lerine akış yapmasına izin veriliyor.

İçeridekiler artık Xbox uygulamalarında bir "bulut oyunları" düğmesi görecek ve oynamaya başlamak için Bluetooth veya USB ile uyumlu bir kontrol cihazı bağlayıp bir oyun seçecek. Denetleyici, ağ durumu ve sosyal özellikler hakkındaki bilgiler de burada bulunur.

Windows 10'da Xbox Insider programına kayıtlı olmayanların Xbox Cloud Gaming'i kullanmak için bir web tarayıcısı kullanabileceğini unutmayın. Uygulamanın yeni özellikleri testten çıktığında, Microsoft'un oyun akış hizmetlerine erişmek için başka bir yöntem sunacaktır.

Son Haberler