Xbox Cloud Gaming, Holiday 2021'de Konsollara Çıkıyor

Xbox Cloud Gaming, Holiday 2021'de Konsollara Çıkıyor
Xbox Cloud Gaming, Xbox Series X|S ve Xbox One oyunlarını mobil cihazlarınızda ve PC'nizde oynamanıza olanak tanır. Bu özellik duyurulduğundan beri oyuncular,...

Xbox Cloud Gaming, Xbox Series X|S ve Xbox One oyunlarını mobil cihazlarınızda ve PC'nizde oynamanıza olanak tanır. Bu özellik duyurulduğundan beri oyuncular, değerli sabit disk alanından tasarruf etmek için bu oyunları konsollarda - bulut aracılığıyla - oynama becerisini istiyorlar. Haziran 2021'de Microsoft, özelliği yakında tanıtacağını duyurdu.

Microsoft'un gamescom medya brifingi sırasında şirket, Xbox Cloud Gaming'in 2021 Tatilinde Xbox Series X|S ve Xbox One'a geleceğini açıkladı. Bu güncelleme, Xbox Game Pass Ultimate abonelerinin tek bir düğme tıklamasıyla yüzlerce oyunu deneyimlemesine olanak sağlayacak.

Ellerinizi bir Xbox Series X'e ve bir dereceye kadar Xbox Series S'ye sokmak hala oldukça zor. Birkaç ay içinde hala bir Xbox One veya Xbox One X ile kendinizi bulursanız, bulut aracılığıyla son nesil konsollarda The Medium ve Microsoft Flight Simulator gibi oyunları oynayabileceksiniz. Oyunlar ayrıca 1080p çözünürlüğü ve saniyede 60 kareyi destekleyecek. Ancak kalite, internet bağlantınızın hızına bağlı olarak değişebilir.

Güncelleme yayınlandığında, birçok oyunun sağında küçük bir bulut simgesi olup olmadığına dikkat edin. Bu oyunlar Xbox Cloud Gaming'i destekler ve bunları bir düğmeye tıklayarak anında oynayabilirsiniz. Özellik için somut bir çıkış tarihi alır almaz sizi güncelleyeceğiz. Microsoft, Xbox Insiders için bu sonbaharda Xbox Series X|S ve Xbox One'da Xbox Cloud Gaming'i test edeceğini ekledi.

Son Haberler