Xiaomi 12 Mini Özellikleri Açıklandı! Xiaomi 12 Mini Apple'a Rakip Oldu!

Xiaomi 12 Mini Özellikleri Açıklandı! Xiaomi 12 Mini Apple'a Rakip Oldu!
Xiaomi, Mini model telefon üretimine geçerek Apple ile olan rekabetini artırmak istiyor. Onun yer aldığı tüm pazarlarda yer alarak gücüne güç katmayı...

Xiaomi, Mini model telefon üretimine geçerek Apple ile olan rekabetini artırmak istiyor. Onun yer aldığı tüm pazarlarda yer alarak gücüne güç katmayı hedefleyen Xiaomi, bazı pazarlarda liderliğini göstererek adından söz ettirmişti. Çinli üretici, şimdi ise çok farklı bir hamle ile karşımıza çıktı. Xiaomi 12 Mini'nin bazı özellikleri paylaşıldı ve çıkacağı bilgisi iletildi. Sızdırılan görsele bakacak olursak oldukça ciddi bir model geliyor. Ancak boyutu konusunda biraz şaşkınız. Çünkü Apple Mini ile rekabete girişecek modelin ekran boyutu biraz büyük kaçıyor. Hal böyle olunca Xiaomi 12 Mini ile ilgili sızdırılan görsel doğru mu yoksa boyutları hayal kırıklığına mı uğratacak bilmiyoruz. Söz konusu cihazın çıktığı andan itibaren Apple'ın ciddi bir rakibi olacağını söylemeliyiz. O özelliklere değinelim ve Xiaomi'nin gelecekte ne gibi hamlelerle karşımıza çıkacağını değerlendirelim.

Xiaomi 12 Mini Özellikleri

Xiaomi 12 Mini'nin ekranı biraz büyük olabilir. Apple'a göre fazlasıyla büyük olması bekleniyor. Hal böyle iken Mini kategorisinde satılır mı muamma. Snapdragon 870 işlemcili telefonun 6.63 inç ekrana sahip olması şaşırttı. Bir yandan da pil kapasitesi ve şarj gücü ile de dikkat çekiyor. 67 W hızlı şarjın yanı sıra 4.200 mAh pil gerçekten de kullanıcıların şarjla ilgili sıkıntılarına son verecek. Xiaomi, diğer modellerinde de şarja dair en ufak soru işareti bıraktırmıyor. Elbette bu özelliklerin şu an için iddia olduğunu da belirtelim. En kısa sürede şirketin bilgileri doğrulayıp doğrulamayacağı ortaya çıkacaktır.

Xiaomi 12 Mini Fiyatı

Xiaomi, 12 Mini için fiyat belirlemiş olabilir. Zira görselde yer alan fiyatlar teknoloji severlerin dikkatini çekti. 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı ile gelecek olan model 564 dolara satılacak.  8 + 256 olan model ise 611 dolardan alıcısını bulacak. Son olarak 12 GB RAM ve 256 GB depolama alanına sahip olan modelin 674 dolardan satışa sunulması planlanıyor.

Yeni Telefon Türkiye'ye Gelecek mi?

Xiaomi'nin global akıllı telefon pazarında yer aldığını biliyoruz. Ülkemizde de rağbet gören pek çok telefon modeline sahipler. Hal böyle iken elbette Xiaomi 12 Mini'nin Türkiye'ye geleceğinden söz edebiliriz. Şirket henüz açıklama yapmadı ancak daha önceki modeller bizi şaşırtmadı. Dolayısıyla yakın zamanda çıkması planlanan bu telefonu ülkemizde görmemiz mümkün. Son yıllara damgasını vuran teknoloji devinin her anlamda Apple'a rakip olma girişimi şok ediyor. Samsung ve Apple'ın Mini kategorisindeki modellerde elde ettiği başarı zaman içerisinde gölgede kalır mı göreceğiz.

Son Haberler