Xiaomi, Akıllı Kalemli Mi Pad 5 Serisi 10 Ağustos'ta Piyasaya Sürülecek

Xiaomi, Akıllı Kalemli Mi Pad 5 Serisi 10 Ağustos'ta Piyasaya Sürülecek
Xiaomi'nin Mi Pad 5 serisinin, şirketin Weibo'da onayladığı gibi 10 Ağustos'ta Çin'de piyasaya sürülmesi planlanıyor. Xiaomi ayrıca, Mi Pad 5 ve kalemini...

Xiaomi'nin Mi Pad 5 serisinin, şirketin Weibo'da onayladığı gibi 10 Ağustos'ta Çin'de piyasaya sürülmesi planlanıyor. Xiaomi ayrıca, Mi Pad 5 ve kalemini gösteren yaklaşan tabletlerin bir görüntüsünü de paylaştı. Resme göre, Mi Pad 5 serisi şık bir metal yapıya ve yuvarlak kenarlara sahip olacak. Bu tablet serisine sahip kalem, Xiaomi Akıllı Kalem olarak adlandırılıyor ve ABD Federal İletişim Komisyonu (FCC) listesinde görülerek Bluetooth bağlantısı ile geleceğini gösteriyor. Bir bahşiş veren, Mi Pad 5'teki arka kamera modülünden iki kamerayı gösteren bir fotoğraf da paylaştı.

Xiaomi'nin Weibo gönderisi, tablet ve ekran kalemi hakkında bir ipucu gösteren lansman posterini içeriyor. Fotoğraf, şık metal çerçeveli ve yuvarlak kenarlı bir Mi Pad 5'i gösteriyor ve sekmedeki ekran çerçevenin biraz üzerinde görünüyor. Posterde görülen kalem çok fazla ayrıntı göstermiyor, bu yüzden daha fazlasını öğrenmek için beklememiz gerekecek. Xiaomi Akıllı Kalem için FCC listesi, M2107K81PC model numarasını destekler ve Bluetooth düşük enerji ve ayrıca ekran kalemi üzerindeki bir düğme olan Bluetooth v5 LE desteğini gösterir.

Tipster Mukul Sharma ayrıca Twitter'da Mi Pad 5'teki arka kamera modülünü gösteren bir görüntü paylaştı. Sharma tarafından paylaşılan canlı görüntü, üzerinde “AI Kamera” yazan çift arka kamera kurulumu ve flaş modülünü gösteriyor. Ayrıca, çerçeve üzerinde ses seviyesi düğmesi olması gereken büyük bir düğmeyi görebilirsiniz ve sekmenin kendisi şerit mavisi bir renk tonuna sahiptir.

Xiaomi'nin Mi Pad 5'in üç modelini piyasaya sürmesi bekleniyor - Mi Pad 5, Mi Pad 5 Pro ve Mi Pad 5 Lite. Mi Pad 5 Lite'ın Snapdragon 860 SoC, 120Hz yenileme hızına sahip 10.95 inç 2K ekran ve 12 MP ana kamera ile gelmesi bekleniyor. Diğer iki model Snapdragon 870 SoC'lerle gelebilir ve üç modelin de 2K yüksek yenileme hızına sahip ekranlarla gelmesi bekleniyor. Üst seviye Mi Pad 5 Pro'nun da 5G desteği ile gelmesi muhtemel.

Son Haberler