Xiaomi Giyilebilir Teknolojide Apple'ı Alt Üst Etti! Xiaomi Satışları İyice Arttı!

Xiaomi Giyilebilir Teknolojide Apple'ı Alt Üst Etti! Xiaomi Satışları İyice Arttı!
Xiaomi, akıllı telefon pazarında elde ettiği başarıyı giyilebilir teknolojide de göstermeye başladı. Apple, bu konuda oldukça iddialı olmasına rağmen...

Xiaomi, akıllı telefon pazarında elde ettiği başarıyı giyilebilir teknolojide de göstermeye başladı. Apple, bu konuda oldukça iddialı olmasına rağmen ürün çeşitliliğinden büyük bir fırsatı kaçırdı diyebiliriz. Çünkü akıllı bileklik konusunda Apple'ın bir çalışması yer almıyor. Hal böyle olunca giyilebilir teknoloji pazarına yalnızca akıllı saatleri ile katılmakta. Xiaomi ise her iki alanda da önemli çalışmalara imza attığı için satış konusunda Apple'ı ardında bırakmayı başardı. İstatistiklere bakıldığında 2020 ve 2021 yılının ikinci çeyrekleri her şeyi ortaya çıkarıyor. Pek çok kişi, Xiaomi'nin akıllı telefondaki başarısından sonra akıllı saat ve bileklik konusunda da şirkete şans tanımakta. Tanınan bu şans da şirketi ön plana çıkarmakta.

Samsung İki Kat Büyüdü!

Samsung'un giyilebilir teknolojide iki kat fazla sevkiyat yaptığı ortaya çıktı. 2020 yılının ikinci çeyreği ile 2021 yılının ikinci çeyreği kıyaslandığında son durum bu şekilde. Xiaomi'nin sevkiyat sayısı 8 milyon iken Apple 7,9 milyonda kaldı. Ancak büyüme oranı olarak Apple'ın Xiaomi'yi geçtiği söylenebilir. Samsung, bu kadar hızlı büyümesine rağmen yalnızca 2,5 milyon sevkiyatla karşımıza çıkıyor. Bu nedenle şirketler arasında en fazla sevkiyat yapan ve piyasanın lideri konumunda olan Xiaomi'dir.

Apple Akıllı Saatleri Birinci!

Akıllı saat piyasasına ayrı bir şekilde göz atacak olursak bu sefer de Apple'ın öne çıktığını görebiliriz. Apple, oldukça nitelikli akıllı saatler üretiyor. Hal böyle olunca şirketin değeri gün geçtikçe artıyor. Akıllı saatlerin sık sık hayat kurtardığı haberlerine de maruz kalıyoruz. Bu haberlerle anladığımız şey şu ki gelişen teknolojiyle beraber pek çok kişinin sağlık sorunları hızlı bir şekilde tespit edilebilir. Akıllı saatler bu konuda kullanıcılara büyük yardım sağlıyor. Apple, bu yardımın öncüsü konumunda yer almakta. Dolayısıyla satış bakımından lider olması beklenilebilir bir şey.

Görseli incelediğimizde Apple'ın 7,9 milyon akıllı saat sevkiyatı yaptığını görebiliriz. Giyilebilir teknolojide de bu sayı aynı idi. Buradan çıkaracağımız sonuç, Apple'ın akıllı saatlerle giyilebilir teknoloji kategorisinde değerlendirildiğidir. Yalnızca bir model ile bu kadar fazla sevkiyat yapması ayrı bir başarı. Xiaomi'nin ise yalnızca 1,5 milyonluk sevkiyatı bulunuyor. Apple'a en yakın rakibinin 2,3 milyon sevkiyatla Huawei olduğunu belirtelim. Şirketler arasındaki rekabetin akıllı saat versiyonunda uzun süre hiçbir şirketin Apple'ı geçemeyeceği düşünülüyor. Çünkü şirket, bu piyasada önemli gelişmelere imza attı. Adeta yol gösteren bir şekilde yeni ürünler üretiyor. Haliyle kullanıcılar da piyasanın lideri olan Apple'dan kaliteli ürünler satın almayı tercih ediyor. Sağlık konularındaki ani hamleleriyle bilinen Apple Watch, insanlara sağlık sorunu tespiti ve çözümü vaat ettiğinden ötürü tercih edilmesi doğal. Diğer şirketler de aynı şeyleri vaat ediyor fakat iş faaliyete geldiğinde Apple Watch adından daha fazla söz ettirdi.

Son Haberler