Xiaomi Kameralarında Değişikliğe Gidiyor! Xiaomi Kamera Sensörü Sorunu Düzelecek mi?

Xiaomi Kameralarında Değişikliğe Gidiyor! Xiaomi Kamera Sensörü Sorunu Düzelecek mi?
Xiaomi, oldukça şaşırtıcı bir karar aldı. Şirket, kamera sensörlerinde yaşanan sıkıntılara son vermek için önemli bir adımda bulundu. Buna göre...

Xiaomi, oldukça şaşırtıcı bir karar aldı. Şirket, kamera sensörlerinde yaşanan sıkıntılara son vermek için önemli bir adımda bulundu. Buna göre şirket, artık sensörler için çalıştığı şirketi değiştiriyor. Onun yerine farklı bir şirket ile anlaşma kararı aldı. Bu anlaşma sonunda sensörlerin değişeceği ve çok daha iyi olacağı düşünülüyor. Kullanıcılar, Xiaomi'ye sürekli olarak sensörlerin doğru çalışmadığı ve bundan memnun olmadıklarını iletiyordu. Sosyal medyadan şirketin resmi sitesine kadar pek çok platformda dile getirilen bu duruma bir çözüm bulunacak. Ayrıca güncelleme konusunda sıkıntılar yaşayan Xiaomi, satış rakamlarının hakkını vermek için çok daha kaliteli çözümlerle gelecek.

Xiaomi Sensör Sorununu Çözecek!

Xiaomi, sensörlerin geliştirilmesi konusunda desteğini aldığı Elliptic Labs ile iş yapmayacak. Bundan sonra farklı bir şirket ile çalışacağı öğrenildi. Xiaomi'nin tüm bunları kullanıcılarının daha iyi deneyimler elde etmesi için yaptığı biliniyor. Ayrıca satış rakamları bu kadar artmışken olumsuz bir gelişme ile karşılaşmak da istemiyor. Xiaomi'nin yeni anlaştığı şirket ise Minghao Sensing oldu. Çinli dev üretici, artık emin adımlarla yoluna devam edecek. Pek çok kişi diğer sorunların ne zaman çözüleceğini sorsa da yakın zamanda şirketten bir açıklama gelecektir. Sorunlarla ilgilenme konusunda bir adım geride kalan Xiaomi, en kısa sürede tüm sıkıntıları atlatacaktır.

Xiaomi Güncellemede Sınıfta Kaldı!

Xiaomi, diğer şirketlerle kıyaslandığında güncelleme konusunda birkaç adım geride kaldı. Nedenine gelecek olursak şirketin üretimden yana güncelleme ve sorunları çözme ile ilgili altyapısı biraz daha zayıf olabilir. Tüm bu gelişmeler ışığında Xiaomi'nin hatasını anlaması uzun sürmedi. 2020 ve 2021 yılının şirket için çok iyi geçtiği bariz bir şekilde ortada. Bunun devamı için elinden geleni yapması gerekiyor. Huawei'n düşüşünden sonra bir anda şahlanan şirket, bir şekilde güncelleme ve sorun çözme konusunda yeni yatırımlara imza atmalı. Hali hazırda elektrikli araç için dahi 10 milyar dolarlık bir bütçe ayıracağı konuşulmaktaydı. Araç için birkaç sene içerisinde yeni haberler ortaya çıkacak. Ancak araç bir yana Xiaomi'nin ürünler için yaptığı fedakarlıklar biraz daha artmalı. Kullanıcılar, ürünü satın aldıktan sonra çeşitli desteklerden mahrum bırakılmamalı. Bazı rakip şirketler bu konuya çok önem veriyor.

Xiaomi Bildirim Sorunu da Çözülmeli

Xiaomi'nin bazı modellerinde bildirimler iki defa gönderiliyor. Eğer bildirimleri görmediyseniz veya onlara tıklamadıysanız birkaç saniye içerisinde aynı bildirim yeniden gelmiş gibi reaksiyon gösteriyor. Hal böyle iken Xiaomi'nin yapması gereken pek çok iş bulunuyor. Bakalım tüm bu sorunlar bir şekilde çözülebilecek m? Xiaomi bu konuda emin adımlarla karşımıza çıkabilir.

Son Haberler