Xiaomi Kripto Paraya Yeşil Işık Yaktı! Xiaomi Ürünleri Kripto Para ile Alınabilecek!

Xiaomi Kripto Paraya Yeşil Işık Yaktı! Xiaomi Ürünleri Kripto Para ile Alınabilecek!
Kripto para ödeme sistemi, çeşitli ülkelerde aktif olarak kullanılıyor. Ancak bu sefer bizzat teknoloji şirketi adım atmayı tercih etti. Xiaomi, aldığı...

Kripto para ödeme sistemi, çeşitli ülkelerde aktif olarak kullanılıyor. Ancak bu sefer bizzat teknoloji şirketi adım atmayı tercih etti. Xiaomi, aldığı karar ile kripto para ödemelerini kabul edecek. Ancak bu özellik yalnızca bir ülkede kullanıma açılacak. İşte Xiaomi'den yapılan açıklama ve kripto paralarla ilgili yeni gelişmeler...

Xiaomi Kripto Parayı Kabul Edecek!

Xiaomi, Portekiz'deki insanların Xiaomi ürünlerini kripto para ile ödeme yapabileceğini açıkladı. Üstelik yalnızca Bitcoin değil Ethereum, Tether ve Dash ile de ödeme yapabileceksiniz. Kripto paraların genel olarak ülkeler tarafından reddedilmesi ve kabul görmemesi nedeniyle, bu karar şaşkınlıkla karşılandı. Ancak diğer ülkelerde kripto para ile ödeme yapma işlemi şu an için ne yazık ki olmayacak. Gelişen dünyada ödeme yöntemleri ve dünya ekonomisi de bambaşka bir hal alıyor. Buna ayak uydurabileceği düşünülen kripto paralar ise çeşitli engellerle karşılaşmakta. Pek çok ülke ve ülkelerin merkez bankaları, kripto paralar ile arasına mesafe koyuyor. Hal böyle olunca da ödeme sistemi tam anlamıyla kullanılamıyor.

Portekiz'in Seçilme Nedeni Belli!

Portekiz, kripto paralara karşı diğer ülkelere nazaran daha uygun bir vergi politikasıyla karşımıza çıkıyor. Bunu bilen Xiaomi de Portekiz'in uygun bir ülke olduğunu düşündü. Bakalım Portekiz'den sonra farklı ülkeler de kripto paralar konusunda olumlu adımlar atacak mı? Pek çok potansiyel ülkenin kripto paralarla ilgili olumlu karar verebileceği belirtiliyor. Ancak geldiğimiz noktada henüz tam anlamıyla bir adım atılmadı.

Ödemeler Ultrust ile Yapılacak

Portekiz'deki Xiaomi kullanıcıları, ödemelerini Ultrust aracılığıyla gerçekleştirecek. Bu konuda hangi kripto para ödeme hizmeti sunan şirketle anlaşılacağı merak ediliyordu. İsviçre'nin güvenilir kripto ödeme hizmeti veren şirketi tercih edildi. Bu noktada güvenlik seviyesi üst düzeyde tutuluyor. Mi Portugal Store üzerinden yapılacak alışverişlerde Ultrust alt yapısı ile ödeme kolaylığı sağlanacak. Kripto paralara uygulanan vergi oranlarının düşük olması ve herhangi bir zorluk çıkarılmaması nedeniyle Portekiz bu iş için oldukça uygun. Xiaomi'den sonra diğer teknoloji şirketleri de böyle bir uygulamaya başvuracak mı göreceğiz. Söz konusu adımın oldukça atılabilir olduğu ve büyük kolaylıklar sağlayacağı belirtiliyor. Ancak şirketlerin tepki görme olasılıkları veya mevcut bulundukları ülkede yaptırıma uğrama riskleri bulunuyor mu bilinmiyor. Bu ihtimal var ise Xiaomi'den önce neden başka bir teknoloji şirketin adım atmadığı anlaşılabilir. Elbette bu durumu da zaman gösterecek. Genel olarak bazı şirketlerin de kripto paraların geleceği hakkında olumsuz düşündüğü bilinmekte. Belki de bu düşünceden ötürü Xiaomi çok daha atılgan davrandı.

Son Haberler