Xiaomi 'Mi' Ticari Markasına Veda Ediyor

Xiaomi 'Mi' Ticari Markasına Veda Ediyor
Xiaomi, Mix 4'ü bir haftadan uzun bir süre önce, özellikle son 10 yıldır ticari markası olan Mi markası olmadan tanıttı. Şirket şimdi bunun gelecekteki...

Xiaomi, Mix 4'ü bir haftadan uzun bir süre önce, özellikle son 10 yıldır ticari markası olan Mi markası olmadan tanıttı. Şirket şimdi bunun gelecekteki sürümleri için geçerli olacağını onayladı.

Çinli telefon üreticisi, XDA Developers'a yaptığı açıklamada, gelecekteki cihazlarının marquee markasıyla piyasaya sürüldüğünü görecek çok önemli bir hareketle Mi markasını bıraktığını açıkladı. Bu tür ilk ürün, elbette, Snapdragon 888+ yonga seti tarafından desteklenen Mix 4'tür. Bununla birlikte, XDA, Xiaomi'nin Çin'de satılan ürünlerinin zaten Mi markasını bıraktığını bildirdi. Görünüşe göre en son hamle bu geçişle uyumlu ve yeni markalaşmasını küresel olarak kolaylaştırıyor.

Akıllı telefonlara ek olarak, ticari ad geleneksel olarak tabletler, giyilebilir cihazlar ve dizüstü bilgisayarlar gibi diğer ürün kategorileri için de kullanılmıştır. Bu nedenle, bu ticari markayı bu cihazlarda da ileriye doğru gitmeyeceğiz gibi görünüyor.

Değişiklik, Xiaomi'nin yüzde 17,1 pazar payıyla dünyanın en iyi akıllı telefon şirketi olarak Samsung'u geçmesinden sadece birkaç hafta sonra geldi. Öte yandan, Samsung'un pazar payı yüzde 15,7'ye düşerken, onu yüzde 14,3 ile Apple izledi.

Firmanın Mi logosunu köşeleri yuvarlatılmış olarak yeniden tasarladıktan dört ay sonra Mi markasını bırakmaya karar vermesi de ilginç. Mi hayranları için Xiaomi'nin Mi markasını taşıyan mevcut cihazları, Mi 11 serisi gibi olduğu gibi kalacak. Ancak gelecekte bir Mi 12'nin çıkış yapmasını beklememeliyiz.

Son Haberler