Xiaomi, MicroLED Destekli Akıllı Gözlükleri Piyasaya Sürdü

Xiaomi, MicroLED Destekli Akıllı Gözlükleri Piyasaya Sürdü
Facebook'un akıllı gözlükleri piyasaya sürmesinin ardından, Xiaomi de kendi akıllı gözlüklerini piyasaya sürerek giyilebilirler alanında Menlo Park firmasına...

Facebook'un akıllı gözlükleri piyasaya sürmesinin ardından, Xiaomi de kendi akıllı gözlüklerini piyasaya sürerek giyilebilirler alanında Menlo Park firmasına meydan okumaya hazırlanıyor. Cihaz, fotoğraf çekebilecek, mesaj ve bildirimleri görüntüleyebilecek, arama yapabilecek, navigasyon sağlayabilecek ve gerçek zamanlı olarak metinleri gözünüzün önünde çevirebilecek.

Xiaomi'nin Akıllı Gözlükleri sadece 51g ağırlığında ve dört çekirdekli bir ARM işlemci tarafından destekleniyor. Cihazda MicroLED görüntüleme teknolojisi kullanılıyor ve firma bunun için birkaç neden sıralamış. İlk olarak, bu, Xiaomi'nin yapısal tasarımda ihtiyaç duyulan tasarım alanını azaltmasına olanak tanır ve bu da cihazı aydınlatır. İkincisi, MicroLED'ler daha parlak ekranlara ve daha derin siyahlara izin veren doğal bir yayıcı özelliğe sahiptir, böylece daha basit bir yapıyı korurken daha yüksek piksel yoğunluğuna ve daha uzun ömre sahip olabilirler.

Cihaza entegre edilen ekran çipi 2,4 mm x 2,02 mm boyutlarındadır ve yalnızca 4μm boyutunda ayrı piksellere sahiptir. Xiaomi, "karmaşık optik yapılardan yeterli ışığın geçmesine izin vermek için" yapıldığını söyleyerek tek renkli bir ekran çözümü kullandığından, giyilebilir cihazla çekilen fotoğraflar, bunlar kullanılarak renkli olarak görüntülenemiyor.

Xiaomi, basın açıklamasında giyilebilir ürünün lansman tarihini veya fiyatını açıklamadı.

Son Haberler