Xiaomi MIUI 12.5'teki Sorunları Gideriyor! MIUI 12.5'e Yeni Güncelleme

Xiaomi MIUI 12.5'teki Sorunları Gideriyor! MIUI 12.5'e Yeni Güncelleme
Xiaomi, son zamanlarda MIUI 12.5'te yaşanan sorunlarla ilgili bir güncelleme yayınlıyor. Bu güncelleme özellikle de MIUI 13'ten önce geldi. Çünkü çeşitli...

Xiaomi, son zamanlarda MIUI 12.5'te yaşanan sorunlarla ilgili bir güncelleme yayınlıyor. Bu güncelleme özellikle de MIUI 13'ten önce geldi. Çünkü çeşitli sıkıntılar hallolduktan sonra yeni işletim sisteminin duyurulması beklenmekte. Android'e bağı olan MIUI, yıllardır Xiaomi kullanıcılarının kullandığı bir işletim sistemi çatalı. Hal böyle olunca kullanıcıları ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Çeşitli sıkıntılarla ilgili çözüm üretildiği bilgisi geldi. Sorunlar her ne kadar küçük gibi gözükse de günlük kullanımda kullanıcıları rahatsız etmekteydi. Bunun farkında olan Xiaomi ise yeni bir güncelleme yayınlayarak problemi çözmek istiyor. Peki Xiaomi'de ne gibi sorunlar yaşanmaktaydı? İşte MIUI 12.5 kullanıcılarının şikayetçi olduğu bazı konular ve güncellemeye dair detaylar...

MIUI 12.5'te Neler Düzeltildi?

Ses sisteminde bulunan Gauss bulanıklığı kullanıcıları rahatsız etmekteydi. Bulanıklığın hızlı bir şekilde sonlandırılması için güncelleme yapıldı. Sorunun giderildiğini görüyoruz. Uygulamalardaki bildirimlerin çakışması ve bildirim çubuğunun bir anda karışmasıyla ilgili sorun da dikkat çekmekte idi. Uygulamaların gönderdiği bildirimlerde zaman dizisiyle ilgili bazı sıkıntılar yaşanıyordu. MIUI 12.5'in en belirgin sorunlarından biri olan bildirim sıkıntısı da giderildi.

Performans İyileştirmesi Yapıldı

Xiaomi'ye ait bazı modellerde performans iyileştirmesine rastlandı. Sürpriz bir şekilde güncellemeyi yapan kullanıcılar, şaşkınlıklarını gizleyemedi. Çeşitli forumlarda paylaştıkları görüntüler ile telefonlarının eskisine nazaran daha iyi performans verdiği anlaşıldı. Ayrıca yine bazı modellerde sistem güncelleştirme hatası veriliyordu. Bu nedenle güncelleme konusunda bir hamle yapılamamaktaydı. Xiaomi kanadından gelen güncelleme ile bu da giderildi. Ancak bu tarz güncellemeleri herkesin indiremeyeceğini söyleyelim. Güncellemelere ulaşmak istiyorsanız ne yapmanız gerektiğine dair bazı bilgiler vereceğiz.

Güncelleme Beta Programında Geçerli

Eğer sizler de MIUI 12.5 güncellemesine sahip olmak istiyorsanız Beta programına kaydolmalısınız. Xiaomi'nin sunduğu fırsatlardan yararlanmak ancak aynı zamanda olası hatalarla da yüzleşmek için bu programa katılabilirsiniz. Kayıt işlemleri tamamlandığında güncellemenin telefonunuza geldiğini göreceksiniz. Son zamanlarda Xiaomi model telefonlardan çok fazla bahsediliyor. Şirket, o kadar hızlı yükseldi ki bir anda Samsung ve Apple'a kafa tutar hale geldi. Akıllı telefon pazarındaki varlığını şaşırtıcı şekilde arttırdığı belli oluyor. Hal böyle iken rakip şirketlerden nasıl bir hamle gelecek göreceğiz. Samsung ve Apple'ın yanı sıra diğer akıllı telefon üreticileri de tam gaz çalışmaya devam ediyor. Önümüzdeki sene çıkarılacak telefonlar arasında Xiaomi'nin POCO serisine ait modelleri merak edilmekte. Fiyat performans bakımından kullanıcıları memnun etmesinden ötürü adından söz ettireceği düşünülüyor.

Son Haberler