Xiaomi Tayland'da da Birinci Oldu! Xiaomi'nin Hedefi Dünya Birinciliği!

Xiaomi Tayland'da da Birinci Oldu! Xiaomi'nin Hedefi Dünya Birinciliği!
Xiaomi, Çinli üretici olarak dünya çapında ülkesini en iyi şekilde temsil ediyor. Şirketin gösterdiği performans gerçekten de takdir edilesi. Üstelik...

Xiaomi, Çinli üretici olarak dünya çapında ülkesini en iyi şekilde temsil ediyor. Şirketin gösterdiği performans gerçekten de takdir edilesi. Üstelik bu gelişmeler her ay sonuç veriyor. Şirket, elde ettiği başarı neticesinde satışlarını iyice arttırdı. Tayland'daki artış ise harikaydı. Kimse bu kadar hızlı sonuç alacağını düşünmüyordu. Xiaomi'nin yaptığı hamle sonrasında gözler şirket yetkililerine çevrildi. Küresel anlamdaki bu yükseliş sonrası Samsung ile olan rekabeti dikkat çekiyor. Şirketin küresel anlamda birinci olmak gibi bir hedefi bulunmakta. Elbette şimdiki hedefleri bu değil. Şu an, olabildiğince satış sayısını artırmak ve çok daha başarılı olmak istiyorlar.

Xiaomi CEO'su Açıklama Yaptı!

Xiaomi CEO ve Kurucusu olan Lei Jun, açıklamasıyla dikkatleri üzerine çekti. Şimdilik hedeflerinin ikinciliği korumak olduğunu dile getirdiler. Bu açıklamadan Samsung ile olan rekabetlerini sürdürecekleri sonucu çıktı. Nitekim sözlerine devam edince asıl hedefi belli oldu. Xiaomi, 3 yıl içerisinde küresel anlamda en fazla üretim ve satış yapan şirket olmak istiyor. Teknoloji şirketleri arasında pek çok alanda lider olan şirket, genel anlamda Samsung'un gerisinde kalıyor. Rakibinin önüne geçmek için ise çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Tayland'da %200'lük Satış Artışı!

Xiaomi, açıklanan verilere göre öyle bir rekor kırdı ki görenler şaşkınlıkla izledi. Açıklanan rapora göre Xiaomi'nin satışları %200 arttı. Bu durumda ise şirketin çok daha fazla kitleye ulaştığı açıkça öğrenildi. Tayland'daki bu başarıyla beraber Xiaomi'nin bir ülkede daha lider konuma yükseldiği anlaşılıyor. Ayrıca bu gelişmeden sonra şirketin hedefleri çok daha ciddileşti. Artık diğer ülkelerde de yeni cihazlarıyla farklarını ortaya koyacaklar. Cihaz satışlarında adından söz ettiren Xiaomi, tüm riskleri planladı ve elinden gelenin en iyisini yapmak için var gücüyle çabalıyor. Fiyat performans ürünlerinin yanı sıra oldukça hızlı ve güçlü cihazlar ürettiği bilinmekte. Haliyle Xiaomi'nin bu alanda hiç durmadan başarı sağlamasına şaşırmamak gerek. Uygun bütçeli ve aynı zamanda muazzam performans gösteren telefonlar genel olarak Xiaomi'ye ait. Dünyadaki insanların önemli bir kısmı ise bütçe performansa kesinlikle önem veriyor. Hal böyle olunca Xiaomi'den yeni rekorlar kırması beklenmekte. Bu olumlu haberin ardından şirketin hisse değerlerinde artış yaşanması beklendi.

Elektrikli Araç da Geliştirebilirler

Xiaomi'den elektrikli araç hamlesi gelmişti. Haziran ayında yapılan açıklamaya göre dev şirket elektrikli araçlar için milyarlarca dolar bütçe ayıracak. Xiaomi, Huawei'n geride kaldığı süre boyunca fırsatı çok iyi değerlendirdi. Ürettiği ürünlerle beraber dünya piyasasında hatrı sayılır bir yere sahip oldu. Avrupa'nın yanı sıra tüm dünyada pek çok bölgede lider konumuna geldi. Elektrikli araçların satışa sunulmasından sonra şirketin yeni bir sektörde daha varlığını göstereceği düşünülüyor.

Son Haberler