Xiaomi Uyku Vakti Modu Ne İşe Yarar? Uyku Vakti Modu Nasıl Çalışıyor?

Xiaomi Uyku Vakti Modu Ne İşe Yarar? Uyku Vakti Modu Nasıl Çalışıyor?
Xiaomi telefonlarında geçerli olan Uyku Vakti modu büyük ilgi görüyor. Hali hazırda pek çok özelliğe sahip olan Xiaomi telefonları, MIUI altyapısında...

Xiaomi telefonlarında geçerli olan Uyku Vakti modu büyük ilgi görüyor. Hali hazırda pek çok özelliğe sahip olan Xiaomi telefonları, MIUI altyapısında benzersiz özelliklerle karşımıza çıkmakta. Bu özelliklerin önemli bir kısmını bilmiyor olabilirsiniz. Ancak ihtiyaç dahilinde kullanarak daha verimli sonuçlar elde etmeniz mümkün. Peki Uyku Vakti modu ne işe yarar? Uyku Vakti modunu kullanmanın yollarını sizlerle paylaşacağız. Böylelikle gerektiğinde çok daha etkili bir akıllı telefon deneyimi yaşayabilirsiniz. Üstelik uyurken bile bu özelliği kullanmanız mümkün.

Uyku Vakti Modu Faydaları

Uyku Vakti modu, Xiaomi'ye ait telefonlarda geçerli. Şirkete ait alt şirketlerde ve ürettikleri telefonlar için de kullanılabilir. Dolayısıyla POCO ve Redmi telefonlarında da deneyebilirsiniz. Uyku Vakti modu faydalarına değinecek olursak ilk olarak sizin gereksiz bildirim almanızı ve uykunuzun bölünmesini engelleyici bir özelliğe sahip. Telefonunuz sessizde olsa bile bildirim geldiğinde ufak bir ses çıkabilmekte. Birisi aradığında telefonu koyduğunuz yerle bağlantılı olarak onun sesini duymak ve uyanmanız mümkün. Bunun önüne geçmek için uyku Vakti modunu aktif edebilirsiniz. Uyku Vakti modu, kesintisiz uyku deneyimi yaşamanız adına sizlere yardımcı olur.

Gözlerinizin Yorulmasını Engeller

Bulunduğunuz ortama göre otomatik olarak ayarlanan ekran parlaklığı sayesinde gözleriniz daha uzun süre ekrana bakabilir. Akıllı telefon kullanırken Uyku Vakti moduna ihtiyaç duyarsanız hızlı bir şekilde aktif edebilirsiniz. Siyah beyaz ekran görüntüsüne bürünecek ve göz sağlığından baş ağrısına kadar pek çok sorunun yaşanmasını önleyecek. Sağlıkla ilgili bu tarz uygulamalar teknolojinin geldiği boyutu bizlere bir kez daha gösteriyor. Önlem niteliğindeki bu modu nasıl kullanabileceğinizden de bahsedelim.

Uyku Vakti Modu Nasıl Açılır?

Uyku Vakti modunu açmak için öncelikli olarak ayarlara girmelisiniz. Xiaomi ile bağlantılı POCO ve Redmi telefonlarda da aynı ayarlar geçerli olacaktır. Daha sonra dijital denge ve ebeveyn denetimine gelerek Uyku Vakti Modu'nu seçebilirsiniz. Bundan sonraki süreçte modun ne zaman açılacağını seçebilirsiniz. Hangi saat aralıklarında çalışmasını istiyorsanız ayarlayınız. Ekran parlaklığıyla ilgili çeşitli kontrast ayarları da yapmanız mümkündür. Tüm bu ayarlardan sonra modu kullanabilirsiniz. Genel olarak gece vakti kullanılıyor ve dilediğiniz zaman telefona bakma imkanı tanıyor. Yani çeşitli bildirimler gelse de gelmese de siz bundan haberdar olmuyorsunuz. Telefona girdiğinizde görebiliyorsunuz. Böylelikle gecenin bir vakti beklenmedik bildirim ve arama sesleriyle uyanmamış olacaksınız. Elbette mevcut durumunuzun aciliyetine bağlı olarak bu ayarı etkinleştirmek isteyebilirsiniz. Bu konuda seçim tamamen size ait.

Son Haberler