Xiaomi'nin Yeni Cihazı Mi Mix 4 Parçalarına Ayrıldı

Xiaomi'nin Yeni Cihazı Mi Mix 4 Parçalarına Ayrıldı
Xiaomi, Mix 4'ün örtüsünü kaldırdıktan sadece bir gün sonra, telefon videoda tamamen demonte edildi. Yıkım, popüler teknoloji blogcusu Robin tarafından...

Xiaomi, Mix 4'ün örtüsünü kaldırdıktan sadece bir gün sonra, telefon videoda tamamen demonte edildi. Yıkım, popüler teknoloji blogcusu Robin tarafından gerçekleştirildi ve Weibo'da yayınlandı.

Telefonun gövdesi seramikten yapılmıştır ve radyo sinyallerinin geçmesine izin vermek için gövde ile ekran arasında ince bir metal çerçeve kullanır.

Telefon üç bölümden oluşuyor: üst kısım SoC, bellek, kamera sensörleri, 5G antenleri ve mantık kartlarının çoğunu içeriyor. Orta bölümde pil, NFC anteni, kablosuz şarj bobini ve çift hücreli pil bulunur. Son olarak, alt kısım, tümü ek kart ile birleştirilen hoparlör, USB-C bağlantı noktası ve titreşim motorundan oluşur.

Ekranın altındaki kamera deliği, güçlü ışığa tutulduğunda görülebilir. İki görünür açıklık vardır, ortalanmış yuvarlak olan açıkça selfie kamerasının yerleştirildiği yerdir ve piksellerin özel deseni ışığın geçmesine izin verir. Diğer kare kesim, çok fazla ışığın geçmesine izin vermiyor, ancak yakınlık ve ortam ışığı sensörleri için amaçlandığı kadar gerekli değil.

Telefon birkaç ısı yayma levhası, bakır folyo içerir ve SoC termal macunla kaplanmıştır. Seek Device, Mix 4'ün belirli oyunları bir saat oynadıktan sonra ortalama vücut sıcaklıkları 40 derecenin altında olan termalleri iyi yönettiğini kaydetti.

Ekran altı kamerası bir yana, telefonun genel tasarımı tamamen sıra dışı değil. Mix 4, Xiaomi'nin ilk Mi Mix telefonu geliştirildiğinden beri ulaşmayı hedeflediği tam uçtan uca bir ekran için ekran altı kamerayı kullanan telefonun yüzeyini en üst düzeye çıkarıyor.

Son Haberler