Yakında Twitter Uygulamanızın Gezinme Çubuğunu Çzelleştirebileceksiniz

Yakında Twitter Uygulamanızın Gezinme Çubuğunu Çzelleştirebileceksiniz
Twitter, daha kullanışlı bir deneyim haline getirmek için son zamanlarda mobil uygulama için birçok yeni özellik ve seçeneği test ediyor. Şimdi, uygulama...

Twitter, daha kullanışlı bir deneyim haline getirmek için son zamanlarda mobil uygulama için birçok yeni özellik ve seçeneği test ediyor. Şimdi, uygulama araştırmacısı Alessandro Paluzzi, sosyal medya platformunun mobil uygulamasına başka bir özellik ekleyeceğini keşfetti: gezinme çubuğu özelleştirme.

Twitter gezinme çubuğunuzu özelleştirebileceksiniz

Sosyal medya uygulamaları ve diğer sosyal ağlar için yapılan çalışmalarda gizli özellikleri veya özellikleri keşfetmesiyle tanınan Paluzzi'ye göre, Twitter uygulamasında gezinme çubuğunu özelleştirebileceksiniz ancak ikiden az veya daha fazla sekmeniz olamaz. beş (ev + beş özel sekme).

Şu anda, Twitter uygulamasındaki gezinme çubuğu varsayılan olarak Ana Sayfa, Arama, Bildirimler ve Mesajlar simgelerini gösterir. Ancak, Alanlar ve Topluluklar gibi yeni özellikler, gezinme çubuğunu biraz kalabalık hissettiriyor. Yeni özelleştirme seçeneği ile gezinme çubuğundan hangilerini istediğinizi seçebileceksiniz. Bu özellik şu anda geliştirme aşamasındadır ve henüz herkese açık değildir.

Ek olarak, Listeler, Yer İmleri, Profil ve Para Kazanma'ya erişmek için sekmelere sahip olabileceksiniz. Ev simgesinin, zorunlu olan ve kaldırılamayan veya başka bir şeyle değiştirilemeyen tek simge olacağı bildiriliyor.

Bununla birlikte, bu yeni özelleştirme seçeneğinin tüm kullanıcılara sunulmama olasılığı var, ancak Paluzzi'nin bulgularına göre Twitter Blue aboneliği olan kişiler için ayrılabilir. Twitter Blue aylık 2,99 ABD dolarıdır ve uygulamadaki ek özelliklere erişmenizi sağlar.

Uygulama araştırmacısı, özelliğin resmi olarak kullanıma sunulması hakkında henüz herhangi bir ayrıntı vermedi.

Twitter için yapılan çalışmalarda yeni özellikler ve özellikler

Twitter, popüler sosyal medya platformu için yeni özellikler geliştirmek için son zamanlarda çok çaba sarf ediyor. Ayrıca bazı ilginç ve oldukça kullanışlı özellikler de yayınlıyor.

Son zamanlarda, her kullanıcının bir Twitter Alanına ev sahipliği yapması için artık herkese açık bir olasılık olduğunu bildirdik. Spaces, Clubhouse gibi uygulamaların ilgi görmeye başladığı yılın başında başlatılan nispeten yeni bir özelliktir ve takipçilerinizle sesli bir sohbete ev sahipliği yapmanıza olanak tanır. Son güncellemeden önce, bir Twitter Alanına ev sahipliği yapmak, 600'den fazla takipçisi olanlarınız için ayrılmış bir özellikti, ancak artık kaç takipçisi olduğuna bakılmaksızın herkes bir Alana ev sahipliği yapabilir.

Bu özellik şu anda Android ve iOS'taki kullanıcılara sunuluyor.

Sosyal medya platformunun yakın zamanda kullanıma sunduğu bir diğer kullanışlı özellik ise takipçileri engellemeden kaldırma imkanı. Özellik bir süredir geliştirme aşamasındaydı ve şimdi web üzerinde bir test aşamasında. Kimseyi engellemeden takipçilerinizin listesini düzenlemenize izin verir; bu, siz ve diğer taraf arasında düşmanlık yaratmak istemiyorsanız (onları engelleyen bir şey gerçekten yapabilir) ve sadece çevrenizi kısıtlamak istiyorsanız hoş bir değişikliktir. .

Twitter kullanıcılarının alacağı diğer kullanışlı özellikler arasında, Twitter'da bir sohbet ısınırken ilginç bir uyarı uyarısı da yer alıyor. Bu özellik, sosyal medya platformunu açık ve faydalı sohbetler için daha iyi bir yere dönüştürmeyi ve insanlara çevrimiçi olmalarına rağmen insan gibi davranmalarını hatırlatmayı amaçlıyor.

Ek olarak, Twitter'daki deneyimi daha da geliştirmek, sizin için potansiyel olarak zararlı olduklarını belirlerse hesapları otomatik olarak kısıtlayabilen Güvenlik Modu özelliğidir. Güvenlik Modu özelliği, yakın gelecekte daha geniş bir kullanıma sunulması planlanan sınırlı bir grup insan için şu anda başlatılmıştır.

Son Haberler