Yarım Düzineden Fazla Mobil Oyun Ayda 100 Milyon Dolardan Fazla Kazanıyor

Yarım Düzineden Fazla Mobil Oyun Ayda 100 Milyon Dolardan Fazla Kazanıyor
Mobil oyun, oyun endüstrisinin geniş çapta takdir edilen bir sektörü haline geldi çünkü bu, söz konusu oyunları yapan insanlar için potansiyel olarak...

Mobil oyun, oyun endüstrisinin geniş çapta takdir edilen bir sektörü haline geldi çünkü bu, söz konusu oyunları yapan insanlar için potansiyel olarak büyük miktarda gelir elde edebilecek türden bir şey. Mobil oyunların toplama eğiliminde olduğu para türü de artıyor. 2019'da 2 mobil oyun, her biri ayda 100 milyon doların üzerinde gelir elde etmeyi başardı ve bu kesinlikle inanılmaz derecede etkileyici bir başarı olarak düşünülmesi gereken bir şeydi.

Tüm bunlar söylendikten ve artık yoldan çekildikten sonra, az önce tartıştığımız şeyden sadece iki yıl sonra 2021'de ayda 100 milyon doların üzerinde kazanan mobil oyunların sayısının yediye çıktığını belirtmek önemlidir. Dahası, her ay bir milyon doların üzerinde kazanç sağlayan 800'den fazla oyun olması, bu nişin hızla büyüdüğünü gösteriyor.

Pandeminin muhtemelen bu artışla bir ilgisi vardı, çünkü bunun potansiyel olarak sonunda insanların evde kalması gerekecek ve bu nedenle sahip oldukları o kadar çok şeye sahip olmayacakları bir şey olmasına neden olabilecek türden bir şey. az ya da çok düzenli olarak yapabilir.

Ayda 100 milyon doları aşan yedi oyun Pokemon Go, Roblox, Candy Crush Saga, Garena Free Fire, Genshin Impact, Homescapes, Coin Master ve Clash of Clans. App Annie'ye göre, App Store ve Google Play Store'daki toplam oyun indirme sayısını birleştirirseniz, oyunlar için her hafta 1 milyar bireysel indirme olduğunu görürsünüz, bu o kadar yüksek bir sayıdır ki neredeyse sanki herhangi bir gerçek dünya senaryosunda hemen hemen imkansız olurdu.

Bu oyunlar her hafta yaklaşık 5 milyar saat veya indirme başına yaklaşık 5 saat oynanıyor ve haftalık olarak toplam 1,7 milyar dolar getiriyor. İlk etapta genellikle o kadar da pahalı olmayan gündelik mobil oyunlardan elde edilen gelir, beklentileri oldukça büyük bir miktarda aştı.

Bu, Epic Games'in yasal savaşının da temelini oluşturuyor. Oyun yapımcısı, uygulama mağazalarının onlardan aldığı %15-30'luk oranın çok yüksek olduğunu ve masada bu kadar çok para varken, işleri mahkemeye götürmek istemelerinin gerçekten şaşırtıcı olmadığını iddia ediyor. Oyunlar o kadar çok para kazanıyor ki, düpedüz güçlü olmaya başlıyorlar ve gelecekte güçlerini ve etkilerini nasıl kullandıklarını görmek ilginç olacak.

Son Haberler