Yasadışı Akış Siteleri Yılda Bir Milyardan Fazla Reklam Geliri Kazanıyor

Yasadışı Akış Siteleri Yılda Bir Milyardan Fazla Reklam Geliri Kazanıyor
Korsanlık, yarattıkları içerikten elde edebilecekleri gelir miktarını potansiyel olarak azaltabilecek türden bir şey olması nedeniyle çoğu eğlence endüstrisi...

Korsanlık, yarattıkları içerikten elde edebilecekleri gelir miktarını potansiyel olarak azaltabilecek türden bir şey olması nedeniyle çoğu eğlence endüstrisi için büyük bir sorundur. Tüm bunlar söylendikten ve artık yoldan çıktıktan sonra, Digital Citizens Alliance tarafından bir ortakla işbirliği içinde yürütülen bir araştırmaya göre, korsan içerik sunan sitelerin gerçekten inanılmaz derecede karlı olduğunu ve yılda 1,3 milyar doların üzerinde kazandığını belirtmek önemlidir.

Pandemi, akışlı eğlence talebini büyük bir farkla artırdı ve bir akış hizmeti için ödeme yapmak istemeyen insanlar genellikle bu sitelere gidiyor. İronik olarak, bu sitelerin kazandığı para reklam gelirlerinden geliyor. Bu sitelerin kazandığı reklamların çoğu Amazon gibi yasal şirketler içindir, ancak bu reklamların yanlışlıkla oraya gittiği neredeyse kesindir.

Şirketlerin, korsanlığın bu kadar yaygın olmasını engellemeye çalışırken aktif bir rol üstlenmesi gerekiyor. Filmlerin sinemalar yerine çevrimiçi olarak yayınlanmasıyla birlikte akış talebindeki artış, korsanlığı her şeyin göz önünde bulundurulduğu ve dikkate alındığında olduğundan çok daha karlı hale getiriyor. Bu, sorunun çok daha kötüye gitmesine neden olabilir ve tehlikede olan bu kadar çok parayla sorunun çözülmesi ancak bu şirketler birlikte çalışırsa mümkün olacaktır.

Amazon'a bu reklamlar hakkında bilgi verildiğinde, bunların yaygınlığında gözle görülür bir düşüş oldu, bu nedenle yeterli sayıda şirket harekete geçerse bu sitelerin kazanabileceği gelirde büyük bir düşüş olacak ve bu da daha sonra geçmişte kalmalarına ve eğlence endüstrilerine dönüşmesine neden olacak. sonuç olarak daha karlı hale gelecektir.

Son Haberler